Sto dni do, czyli studniówka

Kto nie czeka na studniówkę z niecierpliwością? Przecież to pierwsza „dorosła” impreza w  życiu! Partner, odpowiedni strój, całonocny bal. Co zrobić, żeby czuć się dobrze i nie dać plamy? Śpieszymy z podpowiedziami!

Studniówka to już nie żarty - przemowy, szampan, toasty, tort, piękne kreacje, garnitury no i oczywiście zabawa do białego rana. Trzeba jednak pamiętać, że to przede wszystkim bal, a to zobowiązuje. Do czego?

Drogie koleżanki, każda z Was chciałaby na takiej imprezie czuć się jak królowa (choć to jeszcze nie ślub), dlatego warto wybrać sobie takiego partnera, za którego nie będziecie musiały się wstydzić przed nauczycielami oraz kolegami i koleżankami z klasy czy szkoły. Wasz wizerunek zaczyna się jednak od Was samych, a konkretnie od Waszej kreacji. Skoro studniówka to bal poprzedzający Wasz egzamin dojrzałości, to nie powinniście na niego iść w małych czarnych czy innych, zbyt krótkich formach sukienek, spod których prowokacyjnie wystają czerwone podwiązki (spodnie oczywiście też odpadają). Faktem jest jednak, że jeśli chodzi o kolory, najlepiej wybrać klasyczne, stonowane lub pastelowe barwy – czarny, szary, głęboka zieleń, czerwień, niebieski czy błękit są mile widziane, ale żółty, pomarańczowy czy różowy lepiej zarezerwować na inną okazję. Z drugiej strony, warto zadbać o swoją wygodę – suknie z kołem są raczej mało komfortowe, a i zbyt wysokie szpilki, poza tym, że bardzo ładnie wyglądają, to nieco przeszkadzają w zabawie. Ładnie upięte włosy zawsze dodają klasy i skromności, choć rozpuszczone też nie są zabronione. Idąc na studniówkę postaraj się więc ubrać tak, abyś zachowała klasę, ale żeby było Ci wygodnie – taki bal ma się tylko raz w życiu!

Drodzy koledzy, u Was sprawa jest znacznie łatwiejsza (przynajmniej jeśli chodzi o kwestie stroju). Bez żadnej dyskusji załóżcie na siebie garnitury i (choć na tę jedną noc) bądźcie największymi dżentelmenami w całej szkole! Jedyne z czym właściwie możecie spróbować poeksperymentować to krawaty lub koszule. Ogólnie przyjęty jest oczywiście schemat czarno-biały, ale jeśli Twoja partnerka będzie miała czerwoną sukienkę, to nic nie przeszkadza w tym, żebyś i Ty założył koszulę albo krawat w tym samym kolorze. Barwy Waszych koszul zamykają się w tych samych kanonach co Pań – stonowane, pastelowe, głębokie, ale nie nadmiernie rzucające się w oczy. Jest jeszcze jedna rzecz, o której nie macie prawa zapomnieć: kwiatek dla partnerki ZAWSZE jest mile widziany! A, i nie przesadzajcie z żelem na włosach!

Wskazówki przyswojone? To teraz biegiem na zakupy, a potem na bal! Niech to będzie niezapomniana noc pełna klasy i dobrej zabawy!

Małgorzata Senska


wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl