Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

61-806 Poznań
ul. Św. Marcin 59
tel: 61 663 62 64
http://www.wsjo.pl
info@wsjo.pl
GG: 3061590
Skype: wsjo.pl

Opis

O uczelni

Wyższa Szkoła Języków Obcych to jedna z największych niepublicznych uczelni filologicznych w Polsce. Od 17 lat kształci studentów zgodnie ze swoją misją uczelni na najwyższym poziomie nauczania, jednocześnie elastyczną, nowoczesną i przyjazną studentom.  Około 2000 osób studiuje tu na studiach I, II stopnia i na studiach podyplomowych. Studenci mają do wyboru szerokie spectrum języków obcych od najbardziej popularnych: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego po japoński, chiński, koreański, szwedzki i norweski.

Filologia należy do nielicznej dziedziny studiów humanistycznych, których ukończenie przygotowuje do konkretnego zawodu. Proponujemy studentom 3 dziedziny zawodowe, które mogą wybrać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i planami na przyszłość:

- kształcenie nauczycielskie dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z nauczaniem języków obcych
- język obcy w biznesie dla studentów, którzy zamierzają podjąć pracę w firmach międzynarodowych
- studia dla przyszłych tłumaczy – oferujemy zajęcia praktyczne z użyciem kabin do tłumaczeń symultanicznych.

Studenci wśród planów na przyszłość najczęściej wymieniają zatrudnienie w charakterze tłumacza i lektora języków obcych, pracę w mediach lub w branży turystycznej, staże i naukę za granicą, pracę w europejskich koncernach z siedzibą w Polsce lub w organizacjach międzynarodowych.

W grudniu 2016 Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S. B. Lindego otrzymała pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku filologia na studiach I i II stopnia.

Oznacza to, że nasza Uczelnia spełnia wszystkie wymagania kadrowe, organizacyjne i programowe, w tym dotyczące osiąganych efektów kształcenia.

Ocena pozytywna jest potwierdzeniem, że założenia ustalone od początku działalności Uczelni Lindego, takie jak:

- dostarczanie studentom wszechstronnego interdyscyplinarnego wykształcenia, którego podstawą jest nauczanie języków obcych,

- programy studiów odzwierciedlające wymogi kształcenia akademickiego charakterystycznego dla studiów filologicznych przygotowane tak, by godzić je z oczekiwaniami współczesnego rynku pracy,

- profesjonalna kadra dydaktyczna przyjaźnie nastawiona do studentów,

udaje się od 17 lat z sukcesem realizować.


Kadra dydaktyczna i baza lokalowa WSJO

Siedziba Wyższej Szkoły Języków Obcych znajduje się w ścisłym centrum Poznania, w odległości 10 minut od dworca PKP i PKS. Budynek główny mieści się przy ul. Św. Marcin 59, drugi - przy ul. 27 Grudnia 17/19 ( koło Mc Donald, naprzeciwko Okrąglaka). Odległość między budynkami to 300 metrów.

Wykładowcy WSJO to profesjonaliści. Są wymagający, ale przyjaźni wobec studentów, rozumieją ich potrzeby i sposób patrzenia na świat.
W ciągu paru lat udało nam się stworzyć doświadczoną kadrę dydaktyczną, którą stanowi ok. 60 pracowników naukowych, w tym ponad 20 z tytułem profesora lub doktora, native speakers z następujących krajów: Japonia, Chiny, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania.

Wokół WSJO skupiliśmy najlepszych fachowców – specjalistów językowych z poznańskiego uniwersytetu oraz praktyków najpopularniejszych zawodów – poznańskich dziennikarzy, tłumaczy, informatyków, specjalistów w zakresie turystyki i ekonomii.

Uczelnia posiada nowoczesne narzędzia kształcenia: na wszystkich zajęciach wykorzystywane są tablice multimedialne, studenci część zajęć realizują on-line za pomocą specjalistycznej platformy e-learningowej, korzystają również z kabin do tłumaczeń symultanicznych.

Olimpiady językowe

WSJO jest również organizatorem kilku najpopularniejszych w Polsce olimpiad językowych:

Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (www.ojag.pl)

Olimpiady Języka Angielskiego (www.oja.wsjo.pl)

Olimpiady Języka Niemieckiego (www.ojn.wsjo.pl)

Warsztat tłumacza

Studenci zajęcia praktyczne ze zakresu translacji realizują z wykorzystaniem specjalistycznych kabin do tłumaczeń symultanicznych. Kabiny dla przyszłych tłumaczy mają za zadanie odizolowanie pary tłumaczy symultanicznych od otoczenia celem zapewnienia komfortu pracy. Jednocześnie kabina posiada przeszklony front aby zapewnić widok na tłumaczonych prelegentów, prezentacje i przebieg konferencji.

Władze

Rektor Wyższej Szkoły Języków Obcych prof. dr hab.  Hubert Orłowski
Kierownik Katedry Języka Angielskiego prof. dr hab. Waldemar Marton
Z-ca Kierownika katedry Języka Angielskiego mgr Katarzyna Matschi
Z-ca Kierownika Katedry Języka Niemieckiego dr Sławomir Piontek
Kierownik Katedry Kształcenia Zinegrowanego dr Bernadetta Pieczyńska
Prorektor ds. dydaktyki dr Sławomir Piontek
Pełnomocnik Kierownika Katedry Języka Niemieckiego ds. studiów II stopnia dr Anna Stolarczyk-Gembiak

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl