Drugi kierunek darmowy dla większej liczby osób

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje przyjąć poprawkę, która ma pomóc studentom, pragnącym studiować drugi kierunek. 

W 2011 roku nowelizacja ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. nr 84, poz. 455 z późn. zm.) wdrożyła opłatę za drugi kierunek studiów stacjonarnych w publicznej szkole wyższej. Zainteresowany zostaje zwolniony z opłaty, jeśli znajdzie się w 10% osób, które otrzymały stypendium rektora.

Uczelnie straciły dużo kandydatów w wyniku zmian, ponieważ wielu studentów nie mogło sobie pozwolić na płacenie za drugi kierunek. W efekcie posłowie zebrali się w czwartek i debatowali nad wprowadzeniem poprawek. Ostatecznie przyjęli propozycję zwiększenia limitu studentów zwolnionych z opłat za drugi kierunek do 20% osób podejmujących drugi fakultet, w zależności od wyników rekrutacji na studia.


wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl