inżynieria ochrony środowiska*

opis

Specjalność na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

Studenci tej specjalności zdobywają wiedzę z zakresu ekologii, chemii środowiska, ekotrofologii. Znają techniki i technologie wykorzystywane w ochronie środowiska oraz metody odnowy zdegradowanych elementów środowiska. Zapoznają się także z ekologicznymi podstawami działalności gospodarczej. Potrafią organizować i przeprowadzać monitoring skażeń środowiska. Poznają techniki i technologie stosowane do oczyszczania ścieków oraz unieszkodliwiania odpadów. Potrafią rozwiązywać problemy gospodarki wodno-ściekowej w zakładach przemysłowych, umieją projektować procesy eliminacji zanieczyszczeń ze ścieków i utylizacji odpadów.

profil absolwenta

Absolwenci tej specjalności są szczególnie przygotowani do pracy w tych działach firm, które zajmują się oczyszczaniem ścieków i utylizacją opadów, jako menadżerowie i technolodzy oraz projektanci procesów. Są także przygotowani do pracy w komórkach ekonomicznych firm produkcyjnych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl