finanse i rynek ubezpieczeń*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Dlaczego emerytura kobiet ma być niższa niż emerytura mężczyzn? Co ma do tego wiek, w którym uzyskuje się prawa emerytalne? Jak zabezpieczyć się „na wszelki wypadek”, a jak wybrać optymalny wariant ubezpieczenia i jak opracować taki wariant, by pomagać innym i samemu na tym zarobić? Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania? Wybierz specjalność finanse i rynek ubezpieczeń. Zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności niezbędne w działalności ubezpieczeniowej.

Poznasz zagadnienia dotyczące zarządzania ryzykiem, prawne, techniczne i aktuarialne podstawy działalności przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego, jego gospodarki finansowej i rachunkowości, rynku i marketingu ubezpieczeniowego czy reasekuracji.

profil absolwenta

Absolwent tej specjalności będzie przygotowany do podjęcia pracy na samodzielnych stanowiskach w zakładach ubezpieczeń i reasekuracji oraz w innych instytucjach funkcjonujących na rynku ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym; będzie mógł również znaleźć zatrudnienie w innych instytucjach oferujących swoim klientom produkty ubezpieczeniowe (np. w bankach), a także podmiotach gospodarczych wyrażających zapotrzebowanie na ochronę ubezpieczeniową.

Absolwenci tej specjalności mogą też ubiegać się w stosownych instytucjach o licencje do prowadzenia działalności agencyjnej lub brokerskiej.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl