finanse i inwestycje*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Jak to się dzieje, że pieniądz rodzi pieniądz? Jak stworzyć warunki sprzyjające pozornie paradoksalnemu zjawisku, by wydając pieniądze, mieć ich coraz więcej? Jakie działania podjąć i na co zwrócić uwagę, by zminimalizować ryzyko strat w obrocie kapitałem? Studenci tej specjalności w toku studiów uzyskują taką właśnie wiedzę. Uczą się o podstawach gospodarowania i analizie zjawisk finansowych. Poznają zagadnienia dotyczące gospodarki pieniężnej, finansów organizacji gospodarczych i wszelkich form działalności na rynkach finansowych.

profil absolwenta

Absolwenci będą wiedzieli, jak zarządzać finansami przedsiębiorstw, finansami publicznymi, finansami ubezpieczeń, a także finansami gospodarstw domowych, do czego służy i jak zmierzyć płynność i efektywność kapitału. Będą przygotowani do podejmowania samodzielnych działań finansowych, w sposób sprzyjający podnoszeniu efektywności poszczególnych decyzji menedżerskich, do podejmowania samodzielnych decyzji dotyczących optymalnej alokacji kapitału, inwestowania rzeczowego i na rynku papierów wartościowych.

Będą specjalistami w dziedzinie studiów przedinwestycyjnych, przygotowywania projektów rozwojowych i przekształceniowych firm różnych typów własności; będą potrafili opracowywać koncepcje rozwojowe regionów i innych obszarów terytorialnych w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych.

Po odbyciu niezbędnej praktyki osoby mające odpowiednie predyspozycje mogą się sprawdzić jako doradcy finansowo-podatkowi prowadzący samodzielnie firmę usługową.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl