bankowość i finanse międzynarodowe*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Jeśli kiedykolwiek zastanowiło Cię, czym naprawdę jest i jak działa bank, gdy ciekawi Cię, dlaczego tsunami na drugim krańcu świata powoduje wstrząsy na warszawskim parkiecie, wybierz bankowość i finanse międzynarodowe. Kształcenie na tej specjalności odpowiada wyzwaniom globalnej gospodarki światowej, koncentrując uwagę na problemach:

  • teorii funkcjonowania rynków finansowych (spot i terminowych),
  • bankowej obsługi podmiotów gospodarczych,
  • bankowości inwestycyjnej,
  • roli rynków finansowych w procesie zamiany aktywów podmiotów gospodarczych,
  • inżynierii finansowej i funkcjonowania rynków instrumentów pochodnych,
  • strategii hedgingowych, spekulacyjnych i arbitrażowych,
  • przemian w bankowości centralnej i roli państwa w globalnej gospodarce finansowej.
profil absolwenta

Specjalność pozwala na zdobycie umiejętności praktycznych w zakresie rozliczeń międzynarodowych, zabezpieczania transakcji na rynkach krajowych i międzynarodowych, jak również umiejętności komputerowego opracowywania prognoz wyceny instrumentów finansowych i konstruowania portfeli inwestycyjnych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~vmdVJcZgT  2017-06-14 09:33:15
It's really great that people are sharing this inimtoarfon.
 
 
~Łucja  2014-08-03 19:35:36
Moja koleżanka jest na tym kierunku na UE w Katowicach, niedawno obroniła licencjackie, a już w trakcie studiów miała praktyki w banku, a teraz pracuje od pół roku w banku(czyli, przed obroną parę miesięcy, a już miała staż !!! A teraz po wakacjach nie wiem na 100%, ale jak nic się nie zmieni na mag idzie dalej!!! Pewnie jest to kierunek dobrze presperujący na rynku pracy! Dający duże możliwości....Tylko, wiadomo trzeba umieć matematykę, jak ktoś już w Lo z matmą nie miał problemów tzn.co najmniej 4 miał- to raczej jak będzie się uczyć to poradzi sobie, typowy humanista niestety, ale nie ma co myśleć o tym kierunku:
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl