analityk finansowy*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Specjalność analityk finansowy dostarcza szerokiej wiedzy z zakresu finansów a jednocześnie kształtuje warsztat absolwenta umożliwiający mu efektywną analizę danych finansowych. Wśród przedmiotów specjalizacyjnych ograniczonego wyboru znajdują się zagadnienia z wszystkich obszarów finansów rynkowych, ze szczególnym wskazaniem na ich praktyczne aspekty ilościowe. Duży nacisk położono na wsparcie informatyczne procesów analizy i modelowania finansowego. Obejmuje ono: zaawansowane użycie arkusza kalkulacyjnego, poszerzone o elementy programowania z użyciem języka VBA oraz zastosowanie programu MATLAB w finansach. Konstrukcja specjalności analityk finansowy odwołuje się do zakresu materiału wymaganego do międzynarodowego egzaminu Chartered Financial Analyst (CFA) i pośrednio do polskiego egzaminu na doradcę inwestycyjnego.

profil absolwenta

Specjalność umożliwia podjęcie pracy przez absolwenta w różnych podmiotach sektora finansowego i niefinansowego. Analiza rynku pracy wskazuje bowiem, iż główne oczekiwania pracodawców wobec absolwentów kierunku Finanse i Rachunkowość dotyczą ich wszechstronnych umiejętności w zakresie przetwarzania i analizy danych finansowych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl