finanse i administracja publiczna*

opis

Specjalność na kierunku: finanse i rachunkowość.

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu ekonomiki sektora publicznego, teorii i praktyki polityki fiskalnej, programowania budżetowego, badania efektywności wydatków publicznych. W programie studiów znajduje się szereg przedmiotów z zakresu teorii praktyki podatku, systemu podatkowego w Polsce, harmonizacji produktów w Unii Europejskiej. Studenci poznają zagadnienia organizacji i finansowania jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, budżetów gmin, powiatów, województw, wykorzystania budżetu do zarządzania działalnością jednostek samorządu terytorialnego. Przedmiotem studiów są finanse ubezpieczeń społecznych, rachunkowość budżetowa i prawa finansowe.

profil absolwenta

Specjalność finanse i administracja publiczna umożliwia wszechstronne poznanie ekonomicznych, organizacyjnych i finansowych aspektów funkcjonowania sfery publicznej, zarówno w wymiarze makro-, jak i mikroekonomicznym. Jest więc specjalnością, która dotyczy dużej części funkcjonowania państwa i jego instytucji, jednostek samorządu terytorialnego, jednostek sfery gospodarki w zakresie podatków.

Absolwenci tej specjalności znajdują prace w administracji państwowej i samorządowej, w aparacie skarbowym, różnorodnych instytucjach sektora budżetowego, towarzystwach ubezpieczeniowych, w przedsiębiorstwach w zakresie zarządzania podatkami, w biurach doradztwa podatkowego itp.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl