strategie rozwoju regionów w Unii Europejskiej*

opis

Specjalność na kierunku ekonomia.

Specjalność wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom podmiotów publicznych i otoczenia biznesu w związku z funkcjonowaniem Polski w strukturach Unii Europejskiej i wzrastającym znaczeniem gospodarki regionalnej. Celem zajęć jest przekazanie wiedzy o rozwoju regionalnym w Unii Europejskiej i w skali Polski, w różnych skalach przestrzennych oraz wskazanie podstawowych problemów i stosowanych rozwiązań w działalności administracji regionalnej. Specjalność oferuje interdyscyplinarne podejście do zagadnień gospodarczych, możliwość łączenia spraw skali globalnej i lokalnej, a także ich przestrzennego ujęcia, zwłaszcza dzięki współpracy z przedstawicielami innych dyscyplin, zwłaszcza z ekologami, urbanistami, prawnikami i socjologami.

profil absolwenta

Specjalność przygotowuje do pracy w organach administracji państwowej i w samorządach terytorialnych, a także w instytucjach usługowych o zasięgu regionalnym, np. w agencjach rozwoju regionalnego, regionalnych biurach analitycznych i projektowych, biurach promocji i urzędach wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich oraz w przedsiębiorstwach i organizacjach pozarządowych o zasięgu regionalnym.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl