ekonomia globalna i menedżerska*

opis

Specjalność na kierunku ekonomia.

Studia na specjalności ekonomia globalna i menedżerska podporządkowane są głównie potrzebom i wymogom regionalnego, krajowego i unijnego rynku pracy i to zarówno w ujęciu bieżącym, jak i długookresowym. Oznacza to, że absolwenci specjalności posiąść muszą nie tylko pogłębioną wiedzę z zakresu współczesnej ekonomii, ale także – i przede wszystkim – winni być zdolni do jej praktycznego wykorzystania w polityce gospodarczej.
Polecana specjalność prezentuje i analizuje więc nie tylko teoretyczne aspekty funkcjonowania  gospodarki na poziomie makro- i mikroekonomicznym, ale również przygotowuje do skutecznego uprawiania polityki gospodarczej w instytucjach państwowych oraz organizacjach gospodarczych i to z uwzględnieniem wymiaru tak krajowego, jak i światowego. Tym samym wiedza przekazywana na specjalności oraz kształtowane umiejętności analityczne umożliwiają absolwentom podejmowanie racjonalnych decyzji ekonomicznych. Zwłaszcza poprzez znajomość „wnętrza” organizacji gospodarczej, jak i jej relacji z „otoczeniem” społeczno-gospodarczym.

profil absolwenta

Specjalność jest adresowana do przyszłych menedżerów i przedsiębiorców, polityków i działaczy gospodarczych, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych, badaczy i naukowców, a także innych osób chcących wypełniać funkcje kierownicze i przywódcze w społeczeństwie.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl