analityka finansowa i zarządzanie ryzykiem*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Program nauczania tej nowej i dynamicznie rozwijającej się specjalności obejmuje wiedzę z zakresu nowoczesnej analizy danych finansowych dotyczących zarówno rynków finansowych, jak i podmiotów gospodarczych: instytucji finansowych i przedsiębiorstw. Omawiane metody dotyczą podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz analizy i zarządzania ryzykiem. Program realizowany w ramach specjalności jest zaprojektowany na podstawie rozwiązań stosowanych w krajach rozwiniętych i oferuje zagadnienia niezbędne do uzyskania uznanych na świecie standardów: analityka finansowego (CFA – Chartered Financial Analyst) oraz zarządzającego ryzykiem (PRM – Professional Risk Manager), jak również polskich certyfikatów maklera i doradcy inwestycyjnego.

profil absolwenta

Absolwenci tej specjalności znajdą zatrudnienie w instytucjach finansowych: bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, funduszach emerytalnych czy funduszach inwestycyjnych, jak również w działach finansowych przedsiębiorstw.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl