zarządzanie finansami*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Program nauczania tej specjalności obejmuje przedmioty związane z podejmowaniem decyzji finansowych. Są to decyzje dotyczące inwestowania, pozyskania kapitału oraz zarządzania ryzykiem. Problematyka ta jest omawiana w odniesieniu, po pierwsze do przedsiębiorstw (dużych, średnich i małych), po drugie do jednostek sektora publicznego (służb publicznych i samorządów lokalnych), po trzecie do instytucji finansowych, takich jak banki, zakłady ubezpieczeń czy firmy inwestycyjne. W zakres programu nauczania wchodzą zagadnienia wyceny, pomiaru rentowności i ryzyka jednostek gospodarczych, instytucji finansowych i jednostek sektora publicznego. Maja one charakter uniwersalny.

profil absolwenta

Absolwenci tej specjalności znajdą zatrudnienie w międzynarodowych i polskich przedsiębiorstwach, jednostkach sektora publicznego oraz instytucjach finansowych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~EQtjifE5R  2013-11-09 11:57:00
Good to see real expertise on display. Your coborinutitn is most welcome.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl