okcydentalistyka

opis

Kierunek jest połączeniem wiedzy teoretycznej z praktyką, podstawą studiów są prowadzone warsztaty oraz przygotowywane przez studentów projekty. Kierunek jest przeznaczony dla osób, które są zainteresowane filozofią, historią i kulturą, która jest ujęta w sposób pluralistyczny. Okcydentalistyka łączy w sobie podejścia do różnych nauk humanistycznych, dzięki czemu oferuje panoramiczne spojrzenie na politykę, gospodarkę, sztukę i religię. U studenta wykształca ona umiejętność analizy i krytyki przejawów kultury i życia publicznego.

organizacja

Okcydentalistykę można studiować na Uniwersytecie Łódzkim, w trybie stacjonarnym (dziennym), w systemie studiów I (licencjat) stopnia.

Przedmioty nauczania realizowane na okcydentalistyce (grupa przedmiotów ogólnych):

  • pozyskiwanie informacji, ich przetwarzanie oraz prezentowanie,
  • interpretacja i krytyka źródeł historycznych,
  • elementy paleografii, dyplomatyki i heraldyki,
  • antropologia społeczna i kulturowa,
  • sposoby pojmowania kultury i kształtowania tożsamości Zachodu,
  • konsekwencje przewrotów technologicznych,
  • nadzieje i rozczarowania nowoczesności,
  • rola artystycznych awangard w kulturze XX wieku,
  • recepcja i analiza dzieł sztuki,
  • filozoficzne podstawy nauk humanistycznych i społecznych.
profil absolwenta
Absolwent kierunku jest wyposażony w niezbędną wiedzę i umiejętności, które pomogą w analizie i krytycznym spojrzeniu na zjawiska społeczne, dzięki czemu jest on przygotowany do podjęcia pracy w charakterze wykwalifikowanego pracownik sektora kultury i mediów, animatora kultury, krytyka sztuki, a także dziennikarza i polityka. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~anonim  2013-07-09 21:10:03
Ja np. wybieram się na te studia, myślę że mogą być dosyć ciekawym wyzwaniem a zarazem przygodą. Po za tym myślę ze jeśli ktoś zamierza się ksztalcić do studiów magisterskich to bardzo się oplaca ! Później można dostać się chociażby na historię sztuki, ktora z pewnością jest mega ciekawa, a praca po takich studiach to sama przyjemnosc dla osób, które lubią spokojną i dobrze platną pracę - może nie od samego poczatku ale w późniejszych latach pracy. pozdrawiam
 
 
~abakus  2013-06-11 22:00:05
nie myslcie ze po jakichkolwiek studiach ludzie beda wam sypac propozycjami do pracy, studiujcie to co lubicie
 
 
~A  2013-03-31 22:45:44
Ale trzeba myśleć realistycznie nie każde studia dadzą ci pracę prosto pod nos a już zwłaszcza takie, ilu ludzi może zostać krytykiem sztuki albo nie wiem ile trzeba szukać żeby ktoś cię przyjął na stanowisko animatora kultury.
 
 
~intelektualista  2013-02-14 21:25:09
To, że jesteś nieudacznikiem na kasie w TESCO, albo zakompleksionym gimbusem nie znaczy, że masz wszystkim obrzydzić studia droga/i Her.
 
 
~Her  2013-01-16 08:31:36
Czyli kolejny kierunek, dla osób, które chcą być później bezrobotnymi magistrami.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl