ochrona roślin i kontrola fitosanitarna

opis

Zagadnienia z zakresu ochrony roślin są ważnym i niezbędnym elementem technologii produkcji roślinnej. Podczas studiów nabywa się wiedzę na temat zapobiegania obniżania plonów przez choroby, szkodniki i chwasty oraz zabezpieczenia płodów. Co więcej, zdobywa się także wiedzę z zakresu takich nauk jak fitopatologia, entomologia i herbologia. Program studiów przygotowuje do pełnej realizacji zadań w zakresie diagnozowania chorób i szkodników roślin, zrównoważonego stosowania pestycydów, a także wykonywania ekspertyz i opracowywania programów ochrony upraw oraz przeprowadzania kontroli sanitarnej.

organizacja

Ochronę roślin i kontrolę fitosanitarną można studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), w systemie studiów I (licencjat) i II (magisterium) stopnia.

Przedmioty nauczania realizowane na ochronie roślin i kontroli fitosanitarnej (grupa przedmiotów ogólnych):

  • mykotoksyny i grupy toksynotwórcze, 
  • zoogeografia owadów, 
  • organizacja kontroli fitosanitarnej, 
  • biologiczna ochrona roślin, 
  • diagnostyka patogentów i szkodników roślin, 
  • doradztwo i organizacja ochrony roślin.
profil absolwenta

Absolwent kierunku jest przygotowany do podjęcia pracy w charakterze kwalifikowanego doradcy z zakresu integrowanej ochrony roślin w placówkach Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Ośrodkach Doradztwa Rolniczego, a także w służbie celnej oraz laboratoriach. Absolwenci nabywają uprawnienia do stosowania środków ochrony roślin oraz posiadają umiejętność prowadzenia wdrożeń i szkoleń dotyczących strategii i technik integrowanej ochrony roślin i metod zwalczania organizmów.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Grag  2013-04-28 17:43:45
Hej :) jestem na 1 roku ochry i jestem bardzo zadowolony. Zapraszam na stronę up.Lublin.pl i tam w zakładce plan studoów są wypisane wszystkie przedmioty :)
 
 
~anita  2013-04-23 16:49:44
jakie przedmioty muszę zdawać? pomóżcie proszę :)
 
 
~kris 14  2013-03-15 20:02:45
jestem studentem I roku na tym kierunku i powiem szczerze zaskoczył mnie on bardzo pozytywnie. Na I semestrze są przedmioty typowo ogólne (botanika , fizjologia roślin , gleboznawstwo ) , ciekawiej natomiast robi się już na II semestrze gdzie poznajemy zwierzęta powiązane z szkodliwością dla roślin (zoologia) czy o grzybach żerujących na roślinach Ogólnie polecam studiowanie tego kierunku ponieważ jest według mnie bardzo ciekawy
 
 
~Joanna  2012-09-30 10:47:59
Hej,w 2013 zdaje maturę i chciałabym pójść na ten kierunek,jednakże zastanawia mnie to czy są po tym jakies specjalosci i jakie są tam dokładne przedmioty,może ktoś kto w tym rokuu bedzie na tym kierunku to mi cos podpowie:) dzięki wielkie, Pozdrawiam :))
 
 
~muffinka  2012-08-23 14:56:43
dostałam się na ten kierunek na UP lublin i szczerze nie mam pojęcia czy zostać na nim czy się przenieść na ogrodnictwo. mam plan poprawienia matury za rok i spróbowanie na biotechnologię. mam nadzieję , że bd miała biologię i chemię na tym kierunku. nie wiem jakie bd miała perspektywy po ochronie roślin, może dowiem się w trakcie studiów.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl