niemcoznawstwo

opis

Niemcoznawstwo jest interdyscyplinarnym makrokierunkiem, który daje swoim studentom możliwość wyboru drogi kształcenia, która obejmuje zarówno historię Niemiec oraz zagadnienia charakterystyczne dla filologii germańskiej.  Kierunek oferuje zróżnicowanie poziomów nauki języka niemieckiego, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę.  

 

organizacja

Niemcoznawstwo można studiować na Uniwersytecie Gdańskim, w trybie stacjonarnym (dziennym), w systemie studiów I (licencjat) stopnia.

specjalności

Oto przykładowe specjalności jakie mogą wybrać studenci na tym kierunku:

  • biznesowo-turystyczna,
  • integracja europejska.
profil absolwenta

Absolwent kierunku może podjąć pracę wszędzie tam, gdzie niezbędna jest znajomość języka i kultury Niemiec. Osoba, która ukończy kierunek może znaleźć zatrudnienie m.in. w placówkach muzealnych, oświatowych, kulturalnych krajowych i międzynarodowych, organach Unii Europejskiej, instytucjach administracji państwowej i samorządu lokalnego, fundacjach, a także w przedsiębiorstwach działających w obszarze gospodarki polskiej i niemieckiej. Co więcej, zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają na podjęcie pracy w wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, turystyce i sektorze usług wymagającym znajomości języka niemieckiego.  


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~z_niemco  2015-08-23 21:06:53
Nie polecam tego kierunku. Zawiedziesz się jak ja. Lepiej pójść na filologię germańską lub historię, ale nie na niemcoznawstwo na UG. Praca w placówkach oświatowych- śmiech na sali. Nie wiem po co tworzyć takie kierunki jak nie ma po nich pracy. Nie warto studiować tego kierunku, szkoda czasu. Lepiej jak nie wiesz co chcesz robić to lepiej poczekaj nawet rok, popraw maturę i startuj na inny kierunek. Omijaj szerokim łukiem takie kierunki jak np. niemcoznawstwo na UG.
 
 
~zenon  2012-09-07 22:23:04
to lepiej isc na "turkologie" - bardziej przyszlosciowe... ;D
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl