mediacja międzykulturowa

opis

Studia przeznaczone są dla osób, które są zainteresowane naukami o społeczeństwie, komunikacją międzykulturową oraz technikami prowadzenia dialogu międzykulturowego. Dodatkowo, podczas studiów można zgłębić wiedzę z zakresu medioznawstwa, psychologii społecznej, metod badań społecznych oraz programów komputerowej analizy danych. 

 

 

 

organizacja

 

Mediację międzykulturową można studiować na Uniwersytecie Szczecińskim, w trybie stacjonarnym (dziennym), w systemie studiów I (licencjat) stopnia.

Przedmioty nauczania realizowane na mediacji międzykulturowej (grupa przedmiotów ogólnych):

  • komunikacja międzykulturowa,
  • metody i techniki badań społecznych,
  • kultura i mediacja,
  • etyka pracy i przedsiębiorczości w społeczeństwie wielokulturowym,
  • medioznawstwo,
  • techniki dialogu międzykulturowego.
profil absolwenta

Absolwent kierunku mediacja międzykulturowa jest przygotowany do podjęcia pracy na uniwersytetach, w szkołach wyższych i innych placówkach naukowych, strukturach administracji publicznej, organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem obywateli i podmiotów gospodarczych, a także w zespołach reagowania kryzysowego. Osoba, która ukończy kierunek może również znaleźć zatrudnienie w instytucjach i urzędach w krajach Unii Europejskiej, instytucjach kulturalnych i oświatowych, muzealnych, turystycznych i informacyjnych. Dodatkowo, może ona również pracować w firmach prowadzących badania rynku, badania opinii publicznej oraz badania marketingowe, a także w firmach doradczych, ośrodkach psychoterapeutycznych i poradniach psychologicznych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~liska  2013-06-28 12:47:02
mi sie wydaje ze tego typu studia sa fajne i potrzebne jak nie w Polsce to za granica
 
 
~no co ty nie powiesz?  2013-02-01 23:55:17
Czasem lepiej już nawet posłuchać zdrowego rozsądku niż tych propagandowych wypocin. Zadajesz sobie pytanie: jako KTO miałbyś robić i DLACZEGO miałbyś mieć z tytułu swojego wykształcenia lepsze kompetencje od innych: od psychologa, prawnika czy chociażby filologa angielskiego? I dlaczego jest tylko licencjat z tego, tylko na jednej uczelni? Trele-morele, kierunek ma ładnie brzmieć abyście przyszli i zapełnili godziny dla wykładowców. Jak idziesz na taką sztukę plastyczną czy filozofię to przynajmniej wiesz, że idziesz rozwijać swoje pasje a o resztę musisz zadbać sam. A tutaj się łudzisz, że wszystko będzie git. Nie lepiej to wybrać jakiś techniczny kierunek albo filologię i się trochę pomęczyć? Nikt złotych gór nie obiecuje, ale start zyskujesz lepszy. Ale nie, wolą iść na łatwiznę.
 
 
~Cad  2012-11-09 20:59:14
A to was zaskoczę :P w gazecie prawnej ukazał się ostatnio artykuł, który nazwał ten kierunek studiów "zawodem przyszłości" :)
 
 
~  2012-10-26 22:16:44
no nie wiem, nie wiem..
 
 
~  2012-10-17 21:04:41
Bezrobocie i tyle
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl