zarządzanie kulturą i mediami

opis

Studia przeznaczone są dla osób, które są zainteresowane zagadnieniami z zakresu kultury oraz mediów. Podczas studiów odbyć można szereg nowatorskich zajęć pozadydaktycznych, takich jak spotkania z praktykami kultury i mediów, czy realizacja własnego projektu (np. teatralnego, fotograficznego, wystawienniczego lub badawczego). organizacja

Zarządzanie kulturą i mediami można studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim, w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), w systemie studiów I (licencjat) i II (magisterium) stopnia.

Przedmioty nauczania realizowane na zarządzaniu kulturą i mediami (grupa przedmiotów ogólnych):

 • ekonomika kultury i mediów, 
 • PR i reklama, 
 • mikroekonomia i makroekonomia, 
 • nauka o organizacji, 
 • organizacja i zarządzanie kulturą w Polsce, 
 • antropologia kulturowa, 
 • dzieje kultury,  
 • estetyka, 
 • historia sztuki, 
 • stylistyka polska, 
 • zarządzanie w naukach humanistycznych – metodologia badań, 
 • projekt kulturalny, 
 • finansowanie kultury, 
 • finansowanie mediów, 
 • systemy medialne – modele zarządzania, 
 • komunikacja międzykulturowa, 
 • obserwatoria kultury,  
 • regionalizm, 
 • media regionalne, 
 • kultura w Internecie, 
 • socjologia mediów, 
 • podstawy prawne organizacji kultury, 
 • podstawy prawne organizacji mediów, 
 • animacja kultury, 
 • społeczeństwo sieci.
specjalności

Oto przykładowe specjalności jakie mogą wybrać studenci na tym kierunku:

 • zarządzanie kulturą,
 • zarządzanie mediami.
profil absolwenta

Absolwent kierunku może podjąć pracę m.in. w teatrach, muzeach, domach kultury, stacjach radiowych i telewizyjnych, ale także w zawodzie dziennikarza, w agencjach reklamy, sektorze IT, czyli w sektorze przemysłów kreatywnych. Osoba, która ukończy kierunek może także pracować w charakterze menedżera odpowiedzialnego za całokształt funkcjonowania instytucji i organizacji kultury i mediów, a także w ich administracji. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~6WatyLDCcLQ  2017-06-14 09:01:05
>but if u really really wanna see ‘em eat without puking or just eat, maybe u can try giving ‘em fresh fish or something, Mr. Piraro.i.e. if you do allow such stuff in your house (sorry if you din&#d8217;t like this suggestion. I know ur a vegan) TCur Fan,Dee Sh
 
 
~kris  2015-03-13 11:41:49
Kierunek caly czas ewoluuje co roku dodawane sa nowe przedmioty takie jak np projekt kulturalny na ktorym studenci organizuja w ramach festiwalu polikultura swoje projekty , czy rozmowy o kulturze, obserwatoria kultury swoja droga b. ciekawe, studiuje zarzadzanie kultura i mediami spec zarzadzanie kultura jestem na III roku , i jesli mialbym wybrac to wybralbym ten kierunek jeszcze raz. To prawda ze niektore inne kierunki sa dopracowane , ale zazwyczaj sa to kierunki ktore funkcjonuja od lat jak dzinnikarstwo , ekonomia , geografia. Tak szczerze ktore studia spelniaja nasze oczekiwania w 100% ?Wszystko rozchodzi sie o to ze jest to calkiem nowy kierunek w Polsce w ktorej na haslo kultura widzi sie tylko muzea i zabytki. Jest on caly czas w sferze badan , ale dzieki temu dotykamy czegos nowego i przyszlosciowego. W dzisiejszych czasach kultura to rowniez dzialanosc gospodarcza związana z technologią, łączenie działalnosci artystycznnej z przedsiębiorczościa. Jesli jestes zainteresowany kultura mediami , przemyslem kreatywnym, social media , dziennikarstwem to te studia sa bardzo ciekawe. Oczywiscie same studia to nie wsyztsko trzeba zdobywac doswiadczenie caly czas czy to jako wolontariusz przy festiwalach czy jako praktykant w instytucjach zwiazanych z kultura i mediami. Same studia nie daja w pelni wszystkiego co jest zrozumiale , nie wymagajmy cudow , sami musily zadbac o swoja przyszlosc.
 
 
~NoPe  2014-08-31 03:34:15
Jaka jest różnica między dwoma specjalnościami - zarządzaniem kulturą, a zarządzaniem mediami? Harmonogram zajęć i przedmioty są takie same dla obydwu.
 
 
~k  2014-04-13 15:47:29
Wszystko jest na stronie UJ
 
 
~Rosie  2013-07-24 16:53:06
Zastanawiam się pomiędzy tym kierunkiem,a stosunkami międzynarodowymi. Czy jeśli dodatkowo znałabym biegle francuski,angielski i hiszpański (jestem w trakcie nauki wszystkich trzech) to myślicie, że warto zaryzykować? Pytam, bo matura za rok, a ja nadal nie wiem co robić. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
 
 
~a  2013-07-10 05:43:50
Po trzech latach studiów zk w uj mogę potwierdzić, że kierunek jest póki co w fazie lekkiego niedorozwoju, ale myślę, że za kilka lat powinno być lepiej. Kwestią podstawową są ciągłe zmiany "klasyfikacji" kierunku (czy pod zarządzanie, czy pod kulturoznawstwo, czy jeszcze dawniej pod instytut spraw publicznych). Chaos organizacyjny jest nadal uciążliwy, ale zarządzanie kulturą i mediami chyba działało dopiero pierwszy rok w 2012/2013. Co do pierwszego roku właśnie - nie zdziwcie się, jeśli będzie najgorszy - taka moim zdaniem polityka uczelni, dają najnudniejsze przedmioty na początek, żeby pozbyć się jakiejś części studentów. Najwytrwalsi, którzy dotrą do trzeciego roku mają przeważnie nieco lepsze zdanie na temat całego kierunku. W moim przekonaniu tym co najbardziej boli i czego zdecydowanie brakuje, to jakakolwiek praktyka - poza 120 godzinami tej, którą studenci muszą odbyć w jakieś instytucji kultury. Brakuje spotkań ze specjalistami-praktykami zk. Czasem irytują doktoranci prowadzący ćwiczenia (ale taki chyba ich urok, nic na to nie poradzimy). Generalnie jestem jednak zadowolona ze studiów, trafiły w obszar moich zainteresowań i go znacznie poszerzyły, poza tym w kadrze znajduje się kilkoro najwybitniejszych badaczy dziedziny w kraju, ich zajęcia są naprawdę inspirujące.
 
 
~trotyl  2013-06-25 00:19:33
@gabi dziennikarstwo i zarządzanie mediami mają chyba bardzo zbliżony program, więc nie wiem czy warto studiować oba kierunki, a po licencjacie można studiować PR na uj i innych.
 
 
~gaba  2013-05-28 17:21:31
a co, piszesz na własnym przykładzie? bo nie każdy po takich kierunkach od razu musi siedzieć w domu, wystarczy być trochę zaradnym i pracowitym, można spokojnie założyć własną działalność, albo pracować jako pijarowiec w firmie... wystarczy tylko ruszyć tyłek. prosiłabym o rady, a nie o głupie uwagi...
 
 
~ttt  2013-05-28 15:56:09
nie przejmuj się i tak czeka cie rejestracja w pup na 98%
 
 
~gaba  2013-05-28 14:16:47
Obecnie jestem na drugim roku dziennikarstwa (zaocznie) i się zastanawiam nad tym kierunkiem, z specjalizacją media. Teraz robie specjalizację public relations i chciałam coś uzupełniającego. Polecacie? Czy może jakiś inny kierunek? Proszę o radę, bo jak zaczęłabym już ten kierunek to nie mam mowy o przerywaniu i wycofywaniu się, więc muszę też dobrze wybrać:) Słyszałam że na uj czasami przedmioty są kompletnie nie związane z kierunkiem, też dlatego się waham. Zastanawiałam się jeszcze nad kulturoznawstwem (coś tam z tekstem:), politologią bądź edytorstwem. Chciałabym coś z public relations, ale chyba w krk nie ma osobnego kierunku, a szkoda...:) Proszę o radę! Pozdrawiam!
 
 
~nie  2013-05-22 19:19:55
Tak, studiuję zkim na UJ. Wiecie, może za kilka lat będzie lepiej, w tym momencie, prawie po roku studiów, mam wrażenie, że kierunek nie jest dobrze przygotowany, mamy zajęcia z różnych dziedzin ( są to głównie elementy, ponieważ ciężko przerobić materiał w semestr albo pół - więc ' leci się po łebkach'), treści powtarzają się na różnych zajęciach, których w sumie jest mało, na drugim roku podobno jeszcze mniej. Każdy ma swoje odczucia, jednak na ten moment, większość mojego roku nie chce kontynuować tego kierunku na magisterce. Kierunek nie jest wymagający, sporo można działać poza uczelnią, na uczelni ( m.in. konferencje, których na UJ jest mnóstwo). Dobrą sprawą jest zkim jako dodatkowy kierunek - dla frajdy - jeśli tylko uda się logistycznie sprawnie poukładać zajęcia na 2 kierunkach. Nie chcę nikogo zniechęcać, to moja subiektywna opinia, wybór jest Wasz.
 
 
~jolka  2013-05-18 19:15:24
@nie a może coś więcej? Studiujesz ten kierunek? Jeśli tak, to dlaczego nie polecasz?
 
 
~nie  2013-04-14 11:12:13
nie polecam.
 
 
~xo  2012-11-22 17:49:53
A jak rozszerze: angielski, histe i infe?
 
 
~Daga  2012-09-21 21:29:34
Najkorzystniej jest zdawać j. polski i wos.
 
 
~Żaneta  2012-09-12 20:25:22
Właśnie, co trzeba zdawać na maturze ?
 
 
~lilka  2012-09-04 13:13:35
Witam! Jestem w III gim. i zaczynam zastanawiać się nad swoją przyszłością...od dłuższego czasu moją uwagę przykuł kierunek zarządzanie kulturą :) Nie wiem tylko jaki profil w liceum mam wybrać i co zdawać na maturze...Co mam zrobić?
 
 
~Kasia  2012-07-14 16:46:13
Wszystkie informacje o kierunkach masz na stronie UJ :) Najlepiej popatrz sobie na stronie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów UJ (> komentarz nie może zawierać linków
 
 
~Ania  2012-07-13 18:47:13
z jakich przedmiotów należy zdać marurę i na jakim poziomie,żeby dostać się na ten kierunek?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl