analityka gospodarcza

opis

Kierunek został stworzony z myślą o aktualnym i przewidywanym zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów w zakresie analityki gospodarczej. Wykształcenie w tym zakresie ma bardzo duże znaczenie zarówno w skali regionu, kraju, jak i w przypadku gospodarki na poziomie globalnym. Studia na kierunku pozwolą na uzyskanie pogłębionej wiedzy z zakresu mikroekonomii, a także i makroekonomii, finansów i rachunkowości oraz metod ilościowych, podporządkowanych praktyce analiz gospodarczych, a także metod informatycznych, które są stosowane do prowadzenia takich analiz. 


organizacja

Analitykę gospodarczą można studiować w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), w systemie studiów I (licencjat) stopnia.

Przedmioty nauczania realizowane na analityce gospodarczej (grupa przedmiotów ogólnych):

 • algebra liniowa,
 • informatyka,
 • metodologia badań ekonomicznych,
 • analiza matematyczna,
 • mikroekonomia,
 • podstawy rachunkowości,
 • statystyka opisowa i ekonomiczna,
 • rachunek prawdopodobieństwa,
 • podstawy organizacji i zarządzania,
 • makroekonomia,
 • statystyka matematyczna,
 • finanse,
 • podstawy prawa,
 • ekonomika i organizacja przedsiębiorstw,
 • ekonometria,
 • matematyka finansowa,
 • demografia,
 • ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa,
 • pomiar wielkości ekonomicznych,
 • rewizja finansowa,
 • wielowymiarowa analiza danych,
 • rachunkowość podatkowa i strategie podatkowe,
 • języki i pakiety obliczeniowe,
 • prognozowanie i symulacje,
 • analiza finansowych szeregów czasowych,
 • analiza danych jakościowych,
 • rachunkowość zarządcza,
 • metody badań rynkowych,
 • metody analizy ryzyka,
 • analiza rynków finansowych,
 • modelowanie produkcji, kosztów i efektywności gospodarowania.


profil absolwenta

Absolwent studiów będzie analitykiem gospodarczym, który będzie mógł prowadzić samodzielnie lub częściej w zespole analizy i prognozy gospodarcze. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~pracownik 15 lat stażu  2016-08-25 13:51:14
Bardzo ciekawy kierunek a właściwie chyba jedynie nazwa. Miałam większość tych przedmiotów na studiach o specjalności finanse. Perspektywy zatrudnienia mogą być w bankach, biurach maklerskich, w energetyce, albo w działach analiz w urzędach, konsorcjach itp. Nie ma co się łudzić, że osoby, które skończą tak nazwany kierunek mają od razu wejście do każdej pracy. Jeśli uda im się wejść na płatny staż, to mega sukces. Myślę, że warto pod koniec studiów rozpocząć studia podyplomowe z audytu wewnętrznego i kontroli jsfp. Ale na uczelniach ekonomicznych, które wydają pełnoprawne świadectwa uznawane w firmach audytorskich. Teraz rozkwita audyt( finansowy, bezpieczeństwa informacji, unijny....) Pozdrawiam
 
 
~uczenuczen  2016-06-13 23:21:56
przepraszam,wie ktoś może jaki tytuł magistra uzyskam po AG ? AG jest na wydziale Zarządzania więc uzyskam magistra zarządzania? prosze o odpowiedź!
 
 
~abcd  2016-04-26 17:04:02
Zamierzam studiować kierunek analityka gospodarcza w tym roku na uek, ponieważ wydaje się być interesujący i dużo można w internecie przeczytać na temat tego że jest zapotrzebowanie na rynku pracy na absolwentów jednak mało jest informacji bezpośrednio od samych studentów/absolwentów na temat tego jak z zatrudnieniem po lub w trakcie studiów,dlatego chciałabym, żeby wypowiedział się ktoś kto studiuje/studiował AG lub zamierza i wie coś więcej na ten temat, czy łatwo znaleść praktyki/staże podczas studiów i gdzie najlepiej ich szukać? Czy można pogodzić studiowanie z praca na tym kierunku?
 
 
~xyz  2015-09-07 14:16:39
Jakie są perspektywy zawodowe po tym kierunku? Co konkretnie można robic po tym kierunku?
 
 
~rubin  2015-05-27 02:28:48
Dający największe perspektywy zawodowe, ale przy okazji najtrudniejszy kierunek UEKu. Trzeba się systematycznie uczyć. Przedmioty ciekawe dla ludzi którzy lubią matematykę. Jeśli ktoś średnio rozumie matematyke niech nawet się nie wybiera. Trzeba na prawde dobrze znać i ją lubić. Po pierwszym roku zazwyczaj przesiew o 40% kierunku. Ogólnie mega polecam!!!
 
 
~tuźtuitam  2015-03-25 20:52:54
Właśnie kończę licencjat na AG, było ciężko, dla ludzi, którzy skończyli matematykę lub stwierdzili, że to nie to może okazać się dość prosty. Ale tak czy siak (nie wiem jak gospodarka przestrzenna) najcięższy kierunek na UEKu na pewno :D Moja ostatnia sesja składała się z 20 egzaminów (każdy przedmiot podzielony na część praktyczną i teoretyczną) co w porównaniu np z FiR (3 egz) czy RiC (3 egz) - mam rozeznanie to pestka. Na tym kierunku nie da się usiąść dzień przed i zdać (chyba że jesteś po matmie), trzeba systematycznie się uczyć. A jeśli chodzi o pracę? nie wiem jeszcze, ale wydaje mi się że pewnie większość i tak skończy w corpo, tak jak ludzie po turystykach, ekonomiach itd. Więc po co się nadwyrężać?
 
 
~studentkaAG  2014-07-04 12:53:54
Aaaa jeszcze dodam ze studiuje jednocześnie Ekonomię. Gdybym miała wybierać to oczywiście Analityka stanełaby na 1szym miejscu
 
 
~studentkaAG  2014-07-04 12:51:58
Ludzie po matmie przychodzą na Analitykę bo nie mogą znaleźć zatrudnienia. Ale przynajmniej mają lepszy start niż pozostali, którzy porwali sie na Analitykę.
 
 
~boftek  2014-06-21 21:38:24
Czy na tym kierunku na UEK-u można zrobić również magisterkę. Jak wygląda poziom studiów? Czy perspektywy pracy po tym kierunku są duże? Czy ciężko jest się utrzymać?
 
 
~blabla  2014-06-05 20:43:08
matma na agh o niebo ciezsza, a analityka nie taka straszna jak piszecie
 
 
~Elx  2014-04-16 14:19:40
Ciekawy kierunek ale bardzo wymagający. Absolwenci nie powinni mieć najmniejszych kłopotów ze znalezieniem pracy.
 
 
~andrezj  2014-03-03 14:48:58
lokus_ absolwent AG ma chyba szerszy wachlarz możliwości niż po matematyce :)
 
 
~Piters  2013-09-03 12:53:51
Jeżeli chcecie iśc na łatwiznę wybierzcie inny kierunek niż analityka ; ) Tu nie ma łatwo , na Ueku zdarzają się "łagodni" profesorzy ale to głownie z tych przedmiotów pobocznych czyli tzw naukach o społeczeństwie lub przedsiębiorczośc itp. Z Cisłych przedmiotów a tymbardziej specjalistycznych nikt wam nie pójdzie na łatwizne i jeżeli macie matmę rozszerzoną zadną na max 60% lub podstawowa na 90% to musicie dzień w dzień posiedzieć po kilka godzin nad matematyką ; ) Sama kolezanka z Finansów przyznała mi że nie zniosła by tyle matematyki. Dla przykladu dodam, że przygotowując się do 1 kolosa z Ekonometrii mając trochę pojęcia o tym , pierwsze zadanie , które ma z 6 linijek zajmuje średnio 5-7 Godzin :) ale jak się nie opanuje pierwszego roku to potem jest krucho. Ogólnie Kierunek polecam na Uek , pracę mozna po tym znaleźć wszedzie, tylko trzeba chcieć ; )
 
 
~Zael  2013-08-26 12:32:29
Ekonomia ssie. Finanse i Analityka to najlepsze kierunki ekonomiczne.
 
 
~ja  2013-07-14 16:34:18
wybrałem ten kierunek na UEK, zaczynam studia od października? czy myślicie że powinienem zostać na tym kierunku czy raczej przenieść się na ekonomię?
 
 
~lokus  2013-01-27 12:43:13
Gdybym zaczęła studiować analitykę gospodarczą, to nie miałabym problemu z późniejszym zatrudnieniem ? Czy wie ktoś może co jest bardziej opłacalne: studiowanie właśnie owej analityki czy może matematyki?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl