zdrowie środowiskowe

opis

Wciąż rosnący poziom zanieczyszczeń środowiska i żywności spowodował większe zapotrzebowanie na specjalistów, którzy posiadają umiejętność przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian dla zdrowia ludzi i prawidłowego funkcjonowania przyrody.

Podczas studiów zdobywa się wiedzę z zakresu medycyny, biologii, ekologii, chemii, toksykologii, a także prawa środowiskowego i systemów zarządzania.

 

 

 

organizacja

Zdrowie środowiskowe można studiować na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, w trybie stacjonarnym (dziennym), w systemie studiów I (licencjat) stopnia.

profil absolwenta

Absolwent kierunku zdrowie środowiskowe jest przygotowany do pracy w administracji instytucji Unii Europejskiej, a także w administracji szczebla państwowego i lokalnego. Dodatkowo, może on znaleźć zatrudnienie w jednostkach zajmujących się zdrowiem publicznym i epidemiologią, a także w firmach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy oraz w firmach szkoleniowych i konsultingowych. Osoba, która ukończy ten kierunek może również nauczać w szkołach wyższych i średnich przedmiotów z zakresu zdrowia środowiskowego.Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl