zastosowanie fizyki i biologii w medycynie

opis

Nauki z zakresu fizyki, medycyny oraz nauk biologicznych są obecnie jednymi z najdynamiczniej rozwijających się obszarów badań naukowych. Dodatkowo jest to również dziedzina, w której wprowadza się coraz więcej zastosowań najnowszych technologii. 

W trakcie studiów na tym kierunku zdobywa się podstawową wiedzę z zakresu zastosowania fizyki w biologii i medycynie oraz wiedzy z zakresu podstaw nauk ścisłych, fizyki, matematyki, technologii informatycznych i chemii, a także biologii oraz podstawowej, niezbędnej wiedzy w zakresie nauk medycznych. Po studiach osoba, która ukończy ten kierunek będzie posiadała umiejętność interdyscyplinarnego łączenia metod i idei z różnych, wymienionych dziedzin oraz obsługi aparatury badawczej.

organizacja

Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie można studiować na Uniwersytecie Warszawskim, w trybie stacjonarnym (dziennym), w systemie studiów I (licencjat) i II (magisterium) stopnia. 

Przedmioty nauczania realizowane na administracji (grupa przedmiotów ogólnych):

 • fizyka z matematyką,
 • praktikum z chemii ogólnej,
 • chemia bioorganiczna,
 • pracownia technik pomiarowych i podstaw fizyki,
 • fizyka atomów oraz cząsteczek i makrocząsteczek biologicznych,
 • struktura i funkcje makrocząsteczek biologicznych,
 • modelowanie molekularne i obliczeniowa biologia strukturalna,
 • metody fizyczne w biologii i medycynie,
 • biologia molekularna z genetyką,
 • spektroskopia molekularna,
 • anatomia, fizjologia i regulacja metabolizmu człowieka,
 • podstawy fizyki kwantowej i budowy materii z elementami termodynamiki,
 • metody izotopowe i chemia radiofarmaceutyków,
 • praktyka z diagnostycznych metod nieradiacyjnych.

 

specjalności

Oto przykładowe specjalności jakie mogą wybrać studenci na tym kierunku:

 • biofizyka molekularna,
 • projektowanie molekularne i bioinformatyka,
 • fizyka medyczna,
 • neuroinformatyka,
 • optyka okularowa i optometria.
profil absolwenta

Absolwent studiów jest przygotowany do pracy w instytucjach zajmujących się badaniami biofizycznymi lub biomedycznymi. Osoba, która ukończy kierunek może znaleźć zatrudnienie w  placówkach badawczych, badawczo-rozwojowych, kontrolnych i diagnostycznych oraz w przemyśle, administracji, placówkach ochrony przyrody, a także w instytucjach medycznych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~7TYYdNjO  2017-06-14 09:54:12
You're the grteaest! JMHO
 
 
~Od33lBzoqdOz  2017-06-14 05:48:49
Merci beaucoup ! Commentaire : +1Twitter : +1Hello Coton : +1Facebook : +1Relais Twitter : +1Relais Facebook : +1Relais HC : +1= 7 points pour Audrey Gorree ! Bonne chance et merci pour ta paiptcriation !
 
 
~euracyt  2012-10-08 14:46:34
czy ktos z was dostal sie na optykę okularową i optometrię? jaki byl prog punktowy(czy konieczne jest zdawanie oprocz matmy rozszerzonej jeszcze fizyke?)
 
 
~ciekawska  2012-09-01 18:37:23
Czy ktoś wie jaki był próg w I turze na optykę okularową lub fizykę medyczną?
 
 
~jabłuszko  2012-07-23 08:07:19
neuroinformatyka to pierwsze na świecie takie studia, zajmuje się pracą mózgu a projektowanie mol. to raczej projektowanie leków. w sumie to decyzja należy do Ciebie. Padam napisz co wybrałaś. Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam :-) Kurczę, tak bardzo chciałabym się dostać na projektowanie molekularne i bioinformatykę ;-(
 
 
~padam  2012-07-18 22:51:41
Dostałam się na projektowanie molekularne i neuroinformatykę i nie wiem co wybrać. Może przypadkiem jakaś dobra dusza, która tu zajrzy a ma pojęcie o tych specjalnościach poratuje mnie radą lub opinią?
 
 
~pumpelcik  2012-07-16 12:44:56
To prawda. Może progi są niskie i łatwo się dostać, ale z utrzymaniem się ... Na tych studiach nie odetchniesz:) Musisz mieć na uwadze, że przynamniej 2 z 4 przedmiotów głównych musisz mieć w małym paluszku. Raczej odradzam specjalizacje : optyka okularowa. Tak samo trudny jak reszta, a za to najmniej dochodowy
 
 
~jabłuszko  2012-07-12 14:01:02
eeee nie dostałam się jestem na 109 miejscu :( poczekam na następne tury
 
 
~jabłuszko  2012-07-12 13:41:19
dziękuję Ci nieznajoma, wiadomo, to są studia fizyczne więc pewnie nie jest łatwo, ale uważam, że trzeba dawać z siebie jak najwięcej zawsze i wszędzie. Właśnie siedzę i czekam na wyniki :) Pozdrawiam :)
 
 
~nieznajoma  2012-07-06 20:00:54
mój chłopak tam studiuje, ma mnóstwo nauki. ogólnie trzeba wkładać sporo wysiłku, żeby zaliczyć. najtrudniej jest fizyką. na szczęście wydział ma podejście prostudenckie i nie tak łatwo jest wylecieć :) dobra rada: przykładaj się od początku do nauki. (taka obiektywna opinia obserwatora zmagań z kierunkiem)
 
 
~jabłuszko  2012-06-26 12:39:28
Wybieram się na ten kierunek ze specjalizacją projektowanie molekularne i bioinformatyka w tym roku. Mam nadzieję, że się dostanę i utrzymam. A czy ktoś studiuje ten kierunek? Jakieś opinie? Rady? Trudno jest się tam utrzymać? Dużo jest nauki?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl