energetyka i chemia jądrowa

opis

Studia na tym kierunku przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć rzetelną wiedzę w zakresie podstaw wyższej matematyki oraz głównych działów fizyki i chemii. W trakcie studiów zdobywa się także umiejętność posługiwania się przyrządami pomiarowymi oraz poznaje się zasady bezpiecznego posługiwania się substancjami chemicznymi i postępowania z odpadami. 

organizacja

Energetykę i chemię jądrową można studiowana na Uniwersytecie Warszawskim, w trybie stacjonarnym (dziennym), w systemie studiów I (licencjat) i II (magisterium) stopnia.

Przedmioty nauczania realizowane na administracji (grupa przedmiotów ogólnych):

 • rachunek różniczkowy i całkowy,   
 • podstawy obliczeń chemicznych,
 • chemia nieorganiczna z elementami syntezy nieorganicznej,
 • algebra z geometrią,
 • fizyka we współczesnym świecie, 
 • podstawy fizyki współczesnej,
 • chemia fizyczna,
 • podstawy fizyki subatomowej,
 • elektrodynamika,
 • pracownia fizyczna i elektroniczna,
 • detekcja i analiza substancji promieniotwórczych,
 • fizyka jądrowa,
 • mechanika kwantowa z elementami chemii teoretycznej i spekt. molekularnej.  

Przykładowy plan studiów znajdziesz tutaj.

profil absolwenta

Absolwent kierunku energetyka i chemia jądrowa jest przygotowany do pracy w zespołach interdyscyplinarnych i do wspólnego rozwiązywania problemów zawodowych. Posiada on wiedzę z zakresu nauk o promieniotwórczości, a także zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony radiologicznej. Dodatkowo zna również techniki doświadczalne i obserwacyjne, co umożliwia pracę przy wykorzystaniu aparatury naukowej, badawczej oraz aparatury przemysłowej wykorzystującej techniki jądrowe.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~sas  2014-07-01 14:02:24
Powodzenia w radzeniu sobie ze skutkami tego jakże silnego promieniowania ;D
 
 
~kamila  2014-03-21 20:03:22
Jak na razie mało tu komentarzy o tym kierunku. Zastanawiam się nad jego studiowaniem. Powiecie coś więcej o nim, jak z pracą?
 
 
~maniek  2013-06-27 16:13:44
A jak ma się sprawa z zarobkami po tym kierunku? Powiedzmy, że jestem ambitny i mierzę wysoko, ile można zarabiać np 5 lat po studiach?
 
 
~lolek  2013-06-15 18:15:06
Myślałem, że istnieją jakieś kaftany bezpieczeństwa czy coś... w sumie może dlatego inżynierowie jądrowi tyle zarabiają bo się im na zdrowiu odbija...
 
 
~Adam  2013-02-03 14:41:35
zgadzam się z Majsonem. praca bardzo niebezpieczna, jestem absolwentem po tym kierunku. Pracuje w elektrowni w Rybniku, ciagle jestem narazony na promieniowanie, ktore odbije mi sie na zdrowiu w przyszlosci. Co kto woli, mi to nie przeszkadza. Pozyjemy, zobaczymy.
 
 
~kingaaa  2013-01-15 20:44:05
Hej, jak uważacie? Czy pan Majson ma rację? Proszę o obiektywne opinie co sądzicie o tym kierunku?
 
 
~majson  2012-07-16 12:37:02
Może kierunek jest ciekawy i wydaje się przyszłościowy, to niestety muszę was rozczarować. Obecnie pracy po nim nie ma, a jak się pojawi za min. 10 lat, to taka, przy której miejsce zamieszkania będziecie zmieniać co rok. Nie oszukujmy się. Jest to praca trudna i niebezpieczna. Będziecie pracować w sektorach, w których będziecie narażeni na silne promieniowanie. Odradzam. Lepiej wybierzcie inny kierunek, bardziej bezpieczny i dochodowy .. : )
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl