medycyna roślin

opis

Studia na kierunku medycyna roślin przeznaczone są dla osób o zainteresowaniach przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem botaniki i ekologii. W trakcie studiów uzyskuje się wiedzę z zakresu biologii oraz ekologicznych aspektów występowania i rozwoju czynników chorobotwórczych roślin, a także zagrażających im szkodników i chwastów. Studenci tego kierunku zdobywają w toku studiów świadomość odpowiedzialności za skutki wdrażanej metody dla społeczeństwa i środowiska naturalnego.

 

 

organizacja

Medycynę roślin można studiowana na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, w trybie stacjonarnym (dziennym), w systemie studiów I (inżynierskie) stopnia.

Przykładowy plan studiów znajdziesz tutaj.

profil absolwenta

Absolwent medycyny roślin jest przygotowany do diagnozowania chorób i szkodników roślin zarówno w ogrodach botanicznych i arboretach, jak i gospodarstwach rolnych, firmach nasiennych, hodowlanych oraz tych, które zajmują się dystrybucją pestycydów i nawozów. Zatrudnienie mogą znaleźć również w centrach i supermarketach ogrodniczych. Absolwent jest przygotowany do pracy w służbach fitosanitarnych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Anżelika Wiktorynka IV  2014-03-30 21:52:53
MIESZKAM koło Warszawy...
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl