fotonika

opis

Fotonika jest dziedziną nauki na pograniczu optyki, informatyki i elektroniki. Specjaliści w tej dziedzinie są poszukiwani przez firmy i koncerny, które stosują wysokie technologie. Studia obejmują wiedzę z zakresu zastosowania światła w technice, projektowania nowych rozwiązań i technologii przyszłości. Dodatkowo studia na tym kierunku pozwola na nabycie wiedzy z zakresu wykorzystywania promieniowania optycznego, podczerwieni oraz promieniowania UV. 

organizacja

Przykładowy plan studiów znajdziesz tutaj.

profil absolwenta

Absolwent kierunku jest przygotowany do projektowania urządzeń optoelektronicznych, systemów obrazujących i algorytmów analizy obrazu. Dodatkowo może on znaleźć zatrudnienie przy programowania w zakresie symulacji zjawisk fizycznych i parametrów technicznych, kontroli systemów optoelektronicznych, a także algorytmów kodowania sygnałów. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~PH1H3odNe03  2017-06-14 06:31:02
Mike: ah, yes. I remember doing that [ilrropepmy] for some signature a while ago. Thanks Mirco: that’s what I mean by a combination of ‘exec -a’ and prctl. ‘exec -a’ does the argv[0] rename, which top, ps, gnome system monitor, and others will pick up and show in listings, while prctl actually renames the process, which killall and others will pick up. You have to do both to get the best coverage.
 
 
~sroptyk srotonik  2016-05-27 20:00:34
Aga po prostu masz bardzo niskie wymagania płacowe, dlatego możesz zaleźć pracę nawet w dziurze w ziemi. Normalni ludzie po studiach (do tego ciężkich) jednak mają większe oczekiwania niż wegetacja... PS Poza tym do czyszczenia brudu na mikroskopie nie trzeba kończyć studiów, średnio ogarnięta małpa z afryki sobie z tym poradzi - tak więc skończ pierdolić z tymi możliwościami rozwoju. W ogóle przytaczanie przykładów, że praca jest w instytutach jest do prawdy zabawna, starcza chociaż na bułkę z masłem do 1-ego na tych intratnych stanowiskach? Fotonika w Polsce to porażka, tylko skończony kretyn oderwany od rzeczywistości może sądzić inaczej.
 
 
~agi  2016-04-27 02:10:54
Kolega narzeka na los serwisanta? Serwisant sprzętu do mikroskopii jednej firmy ma zarobki bardziej niż zadowalające. A to że kolegom nie wyszło... Przykro. Po kilku minutach szukania jest kilkadziesiąt firm i instytucji gdzie inż. fotonik może znaleźć zatrudnienie w samej Warszawie, nie licząc uczelni i PANu. A jeśli wasza zdolność szukania informacji kończy się na "laser Warszawa" to może i lepiej, ze nie jesteście fotonikami, po co specjalista który nie umie nawet przeglądarki użyć?
 
 
~fotonika? A co to za gówno?  2015-11-18 22:03:52

Kolejny gównokierunek - dziękuję postoję. PS I te mity jakoby po tym była praca 7-9k netto... pochwal się ciołku co robisz, bo dam sobie rękę uciąć, że jesteś podrzędnym klepaczem kodu w wyrobni dla podludzi zwanej smasungiem. Czyli taki z ciebie optyk jak z koziej dupy trąbka - pisząc expressis verbis - ch**a się znasz na optyce (pomimo, że kiblowałeś na tym kierunku 2-3 lata, jak nie więcej na gówno doktoracie) a co więcej ch**a masz wspólnego z optyką. Tak więc morda w kubeł klepaczu kodu.

 
 
~łoptyk  2015-03-28 00:42:14
OMG, co za zlot nieudaczników. Po studiach z palcem w dupie można wyciągnąć 7-9k netto na rękę (tylko to trzeba coś potrafić, a nie się opierdalać przez 5 lat). Optyków którzy potrafią coś zaprojektować/zamodelować na ŚWIECIE jest jak na lekarstwo. W Polsce takich ludzi jest dosłownie kilku. Rynek z roku na rok jest coraz większy. Mnóstwo firm szuka usług optyków na zlecenia.
 
 
~chujnia i grzybnia  2015-01-18 18:47:06

P*****le, rzuciłem te zje***e studia. Nie dość, że kierunek ciężki jak sam sk******n, to jeszcze brak perspektyw znalezienia pracy po nim! Trochę mi żal tych wszystkich ciołków, którzy się nacięli na te górnolotne slogany, normalnie jak frankowcy załadowani w kredyty hipoteczne. Może powinniśmy pozwać uczelnie za zmarnowane najlepsze lata życia?

 
 
~wiono  2014-11-16 00:47:26
W stu procentach popieram negatywne opinie o studiowaniu fotoniki. Skończyłem studia magisterskie z fotoniki w 2008 roku i tym samym zje#@|em sobie życie. Nie mam kasy i możliwości aby podjąć inne studia. Zapotrzebowanie na fotoników w stosunku do podaży dąży do zera. Oferty pracy sporadycznie pojawiają się w Warszawie. Próbowałem być informatykiem, elektronikiem, ale w każdych z tych dziedzin czegoś mi brakuje.
 
 
~optyk  2014-11-15 19:03:00
Jedyna szansa na pracę w "zawodzie" to kiszenie się na doktoranckich kolejne 5 lat (za głodowe stawki, bo profesor musi przecież kurwa mieć 20k na miecha inaczej gula mu skacze), ale ponieważ 15-20 osób co roku ma taki sam oryginalny plan, a liczba miejsce na doktoranckich jest ograniczona (choć zaczynają nawet już robić nabory niewolników robiących za darmo - ewenement w skali kraju) to reszta ląduję na bezrobociu lub zostaje jakimiś serwisantami czy innymi podludźmi od handlu gównem. Nie polecam.
 
 
~JerzyJerzyna  2014-03-23 11:10:10
Cześć ludki, właśnie kończę ten super wypasiony kierunek studiów. Już dzwonił do mnie Bill Gates, Stave Jobs (opracował właśnie nowy typ komunikacji z podziemi) i wielu innych, których nazwisk nawet nie pamiętam - generalnie same szychy i żołędzie z kasztanami. Przebieram w ofertach jak dziki bóbr, miotam się niczym żyd po pustym sklepie. Chyba w końcu się zdecyduje na tą wykwintną ofertę od wujka MC (I'm loving it), a po godzinach będę ze Zdzichem budował satelity obserwacyjne w garażu ze starych rowerów. A tak bardziej poważnie to polecam rozejrzeć się po rynku i samemu sobie odpowiedzieć na pytanie czy w Polsce potrzeba ludzi z takimi umiejętnościami. ----- SPOILER ----- NIE o.O
 
 
~Zenek  2014-01-11 09:12:58
No na pewno nie w Polsce... W naszym kraju głównie kładzie się nacisk na opracowywanie nowych technologii sadzenia rzodkiewki czy wysiewu buraka pastewnego.
 
 
~  2013-10-20 17:56:40
co po tym się robi? gdzie znajduje się zatrudnienie?
 
 
~m  2013-08-23 14:10:09
wg mnie kierunek dobry, ale nie w Polsce. Praca po tym tylko za granicą
 
 
~el_Comandero  2013-08-10 17:20:39
Z nazwy nawet fajnie brzmi, ale co z tego skoro później co najwyżej można w maku fryty podawać. Miałem na to iść, ale koniec końców poszedłem po rozum do głowy i wybrałem kierunek po którym o pracę nie będę musiał się martwić -> informatyka. Szerze odradzam kretyńskie kierunki typu fotonika, tym bardziej, że są one ostatnio mocno promowane w mediach (a wszystko co musi być mocno promowane jest z założenia do dupy). To samo parę lat temu było z kolejnym kretyńskim kierunkiem mechatronika (inżynier od wszystkiego, czyli w rzeczywistości od niczego, bo na wszystkim się znał po łebkach albo i w ogóle). Popytajcie się dziś ludzi, którzy to gówno ukończyli gdzie teraz pracują -> większość to przedstawiciele handlowi, albo serwisanci, albo jakieś pionki w niedobitych fabrykach od utrzymania ruchu maszyn z czasów PRLu. Nie ma co się oszukiwać, jedyny sensowny na obecne czasy kierunek to informatyka. Jesteśmy w świecie potęgą i dlatego uważam, że lepiej nie kłaść samemu sobie kłód pod nogi, tylko iść tam gdzie jest rozwój i przyszłość. Pozdro
 
 
~  2013-08-02 14:02:10
omijać nie ma po tym pracy
 
 
~  2013-07-24 18:50:38
Poziom nauczania na wszystkich uczelniach, nie jest już wybitny, tylko przeciętny. I nie mówię tu o słabych uczelniach ale również o tych uważanych za najlepsze. Trzeba samemu się rozwijać we własnym zakresie, a nie oglądać się na uczelnie. Chociaż brak sprzętu w fotonice jest poważną przeszkodą.
 
 
~fotonik  2013-05-01 17:19:13
Gówniane studia po których nie ma pracy w Polsce. Generalnie uczelnie obecnie produkują 40-50 fotoników rocznie (będzie z każdym rokiem ich więcej), a zapotrzebowanie oscyluje w okolicach 0 (ZERO). Jeśli myślicie, że po studiach na zachodzie będą was witać z otwartymi ramionami, to zalecałbym w końcu pobudkę i powrót do rzeczywistości - na zachodzie również kształcą fotoników i jest ich tam też mnogo. Inna rzeczą jest poziom nauczania na tych kierunkach - nie, nie jest on wybitny. Fotonika to bardzo nowa i prężnie rozwijająca się w rozwiniętych państwach dziedzina nauki/przemysłu. Aparatura badawcza/przemysłowa jest piekielnie droga, a przecież powszechnie wiadomo, że nasze uczelnie mają problem z opłaceniem nawet bieżącej działalności, a co tutaj dopiero mówić o jakichś zaawansowanych badaniach. Stąd, jeśli ktoś jest pasjonatem nauki teorii, to fotonika będzie dla niego idealnym miejscem, natomiast jeśli od studiów technicznych oczekujesz choćby minimalnej wiedzy praktycznej i niezerowych szans na znalezienie pracy w wyuczonym zawodzie, to proponuję rozejrzenia się za innymi kierunkami do studiowania. Mam nadzieję, że tym wpisem uratuje komuś życie. Nie dajcie się złapać na te tanie chwyty marketingowe.
 
 
~ddd  2013-04-07 11:59:40
jaka jest wasza opina na temat tego kierunku?
 
 
~mm  2012-10-01 09:05:03
To nowy kierunek. Na Politechnice Warszawskiej ruszył dopiero w roku akad. 2012/2013.
 
 
~Ja  2012-09-20 23:42:25
Ktoś to wogóle studiuje? :)
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl