filologia szwedzka

opis

Studia umożliwiają nabycie kompetencji językowych w zakresie języka szwedzkiego oraz języka niemieckiego. Ponadto studenci kształcą się w zakresie kulturoznawstwa i literaturoznawstwa szwedzkiego oraz historii Szwecji, a także zdobywają ogólną wiedzę dotyczącą pozostałych krajów nordyckich. 

 

 

organizacja

Filologię szwedzką można studiować na uczelniach publicznych, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (zaocznym), w systemie studiów I (licencjat) oraz II (magisterium) stopnia.

Przykładowe przedmioty realizowane na kierunku filologia szwedzka:
- praktyczna nauka języka szwedzkiego;
- praktyczna nauka języka niemieckiego;
- wstęp do literaturoznawstwa;
- wstęp do językoznawstwa;
- historia Szwecji;
- krajoznawstwo szwedzkie;
- wstęp do literatur skandynawskich;
- gramatyka opisowa języka szwedzkiego;
- historia literatury szwedzkiej.

Ponadto na każdym roku studiów studenci są zobowiązani do odbycia zajęć z grupy przedmiotów opcjonalnych. Zajęcia te wybierają samodzielnie, w zależności od swoich zainteresowań.

Przykładowy plan studiów znajdziesz tutaj.

profil absolwenta

Absolwent filologii szwedzkiej jest przygotowany do wykonywania zawodu tłumacza języka szwedzkiego i języka niemieckiego oraz podjęcia pracy w środkach masowego przekazu, instytucjach kultury, placówkach dyplomatycznych, instytucjach gospodarczych mających powiązania ze Szwecją lub innymi krajami skandynawskimi.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~ivona  2015-01-13 21:59:39
Czy na tych studiach poznam także język norweski?
 
 
~headhunter  2014-06-29 21:53:26
Jeśli widzisz się w przyszłości w korporacji to obie filologie zapewnią Ci pracę. Tylko warunkiem jest znajomość angielskiego i któregoś z wymienionych na stopniu płynnym w mowie i piśmie.
 
 
~Licealistka  2013-08-20 12:48:21
rozważam filologię niderlandzką i właśnie szwedzką ;) który kierunek bardziej warto studiować , prędzej zdobyć pracę w Polsce ?
 
 
~gimnazjalistka  2013-02-06 15:24:59
mój wymarzony kierunek studiów! nie wiem co będę robiła w życiu ale to musi być coś związanego z szwecją!!!
 
 
~kk  2012-10-10 22:10:02
Jesteście żałośni, z takim podejściem do życia nawet na zmywaku w Anglii nie wylądujecie...sory. Tego nie uczą, tamtego nie uczą, to nie wiem może wgl nie ma sensu iść na studia skoro NICZEGO NIE UCZĄ? żal..
 
 
~ja  2011-11-03 16:41:57
Właściwie to żadne studia filologiczne nie przygotują do zawodu tłumacza języka. Na filologii nauczysz się języka, zdobędziesz wiedzę o kulturze,ale na tłumacza i tak trzeba zdać egzamin,a studia mają nas przygotować do tego,aby w przyszłości móc do takiego egzaminu podejść... Filologia szwedzka moim zdaniem jest bardzo specjalistyczna. Jeśli ktoś nie planuje wyjechać do Szwecji czy pracować w firmie z wielkim kapitałem szwedzkim,to nie ma sensu iść na takie studia. Sam język oczywiście ładny,ale posługują się nim tylko w 3 krajach,więc to mówi samo za siebie
 
 
~absolwent UJ  2011-10-25 16:06:58
Niestety studia nie przygotowują do zawodu tłumacza języka szwedzkiego, a tym bardziej niemieckiego. Absolwenci nie mają nawet zdolności metodycznych, bo nie ma takiego przedmiotu, nie wspominając o możliwości uczenia w szkole (choćby niemieckiego). Generalnie po studiach można: 1. wyjechać 2. pracować w Capgemini na telefonie 3. trafić na bezrobocie.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl