inżynieria agrobiznesu i rolnictwa ekologicznego*.

opis

Specjalność na kierunku technika rolnicza i leśna.

Na specjalności inżynieria agrobiznesu i rolnictwa ekologicznego studenci są przygotowywani do pracy w sektorze gospodarki żywnościowej. Dzięki tej specjalności poznają technikę i technologię produkcji surowców żywnościowych oraz mechanizację produkcji zwierzęcej. Ponadto kształcenie obejmuje metody i techniki ochrony roślin we współczesnych systemach rolnictwa ekologicznego i integrowanego.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności inżynieria agrobiznesu i rolnictwa ekologicznego:

  • planowanie przestrzenne,
  • projektowanie terenów zielonych,
  • zakładanie i pielegnacja terenów zielonych,
  • mechanizacja prac ogrodniczych,
  • geodezja.
profil absolwenta

Dzięki kształceniu na specjalności inżynieria agrobiznesu i rolnictwa ekologicznego absolwenci są przygotowani do organizowania i zarządzania przedsiębiorstwami rolnymi i produkcyjnymi oraz usługowymi dzięki wiedzy z zakresu uwarunkowań i mechanizmów rynków rolnych oraz informatycznej obsługi, marketingu i wykorzystania europejskich funduszy pomocowych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl