systemy baz danych*.

opis

Specjalność na kierunku informatyka.

Specjalność na tym kierunku kształci w zakresie systemów baz danych, bezpieczeństwa oraz interaktywnego do nich dostępu. Program studiów koncentruje się na tworzeniu baz danych i technik internetowych. Dodatkowo na tej specjalności zdobywa się umiejętności z zakresu projektowania, implementacji i uruchamiania sieci oraz serwerów internetowych, a także wytwarzania aplikacji internetowych.

 

 

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności systemy baz danych:

  • bezpieczeństwo zastosowań informatyki,
  • hurtownie danych,
  • modelowanie i analiza systemów,
  • projektowanie systemów obiektowych,
  • strategie informatyzacji,
  • zaawansowane technologie baz danych,
  • zarządzanie projektem informatycznym.
profil absolwenta

Absolwent jest przygotowany do pracy w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych firmach i organizacjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane, a także w szkolnictwie, jeśli ukończy specjalność nauczycielską. Absolwent specjalności systemy baz danych będzie osobą kompetentną w zakresie projektowania i administrowania systemami baz danych, programowania, pełnienia funkcji konsultanta w firmach doradczych, zajmujący się prognozowaniem zmian w takich branżach jak teleinformatyka.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl