procesy biochemiczne*.

opis

Specjalność na kierunku inżynieria systemów.

Procesy biochemiczne to specjalność wzorowana na “Systems Engineering”, które zagraniczne uczelnie mają w swojej ofercie. Procesy biochemiczne to specjalność dotycząca innowacyjnych rozwiązaniań w gospodarce i procesach jakie w niej zachodzą. Ta dziedzina wiedzy  odnosi się do sposobów tworzenia  zespołów złożonych ze specjalistów z różnych obszarów techniki  i zarządzania nimi.  Specjalność zapewnia wiedzę z zakresu zarządzania i finansów w obszarze biochemii.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności procesy biochemiczne:

  • mikrobiologia przemysłowa,
  • techniki oczyszczania spalin,
  • podstawy inżynierii chemicznej,
  • energetyka a środowisko,
  • podstawy technologii chemicznej.
profil absolwenta

Absolwenci po ukończeniu tej specjalności uzyskują szerokie perspektywy zatrudnienia w nowoczesnych działach gospodarki takich jak biotechnologia, przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy i ochrona środowiska.

Absolwent uzyskując ogólne wykształcenie z nauk chemicznych i biotechnologii po uzupełnieniu podstawami nauk ekonomicznych, prawa i zarządzania jest przygotowany do podjęcia samodzielnej działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania materiałów specjalnych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań z zakresu technologii chemicznej, biotechnologii, jak też działalności marketingowej w zakresie materiałów i urządzeń dla tych gałęzi gospodarki.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl