elektronika i inżynieria komputerowa*.

opis

Specjalność na kierunku informatyka stosowana.

Elektronika i inżynieria komputerowa jest specjalnością interdyscyplinarną, obejmującą zagadnienia elektroniki, informatyki i telekomunikacji. Na program specjalności skałada się projektowanie, realizacja, testowanie i charakteryzacja elementów elektronicznych, takich jak przyrządy półprzewodnikowe, czujniki, przetworniki, moduły komunikacyjne, mikroprocesory, układy rekonfigurowalne, podzespoły laserowe. Specjalność zapewnia wykształcenie w dziedzinie technik komputerowych, technologii wytwarzania układów scalonych i mikrosystemów, projektowania i budowy laserów oraz projektowania i testowania systemów fotowoltaicznych. 

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności elektronika i inżynieria komputerowa:

  • laboratorium układów i systemów elektronicznych,
  • podstawy mikroelektroniki,
  • podstawy techniki mikroprocesorowej,
  • podstawy techniki wielkich częstotliwości,
  • laboratorium cyfrowego przetwarzania sygnałów,
  • systemy pomiarowe,
  • przyrządy półprzewodnikowe,
  • układy i systemy elektroniczne,
  • elementy i systemy optoelektroniczne. 
profil absolwenta

Absolwent specjalności może znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się projektowaniem układów scalonych analogowych i cyfrowych, technikami mikrofalowymi oraz montażem obwodów drukowanych, produkcją modułów laserowych i projektowaniem urządzeń elektronicznych. Może także podjąć się pracy badawczej w instytutach naukowych. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl