bezpieczeństwo systemów informatycznych*.

opis

Specjalność na kierunku informatyka przemysłowa.

Celem studiów na specjalności bezpieczeństwo systemów informatycznych jest przygotowanie studentów do pracy na stanowisku administratora ds. bezpieczeństwa. Podczas nauki student zdobywa wiedzę na temat tworzenia i eksploatacji systemów informacji, realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją, posługiwania się narzędziami informatycznymi,  programowania komputerów oraz inżynierii oprogramowania.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności bezpieczeństwo systemów informatycznych:

  • systemy operacyjne,
  • podstawy programowania,
  • programowanie obiektowe,
  • bazy danych,
  • systemy wbudowane,
  • technologie internetowe,
  • algorytmy i struktury danych.
profil absolwenta

Absolwent specjalności posiada wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa przemysłowych systemów teleinformatycznych, między innymi z zakresu budowania systemów monitoringu przemysłowego, analizy danych i nośników danych, odzysku danych,  wyszukiwania i analizy danych mających na celu wykrywanie nadużyć i defraudacji, bezpieczeństwa sieci komputerowych, analizy ruchu sieciowego,  a także z zakresu analizy i programowania urządzeń biometrycznych stanowiących komponent bezpieczeństwa przemysłowych systemów informatycznych.

Absolwent może podjąć pracę w przedsiębiorstwach o różnym profilu produkcyjnym, a także w instytucjach związanych z gwarantowaniem bezpieczeństwa ochrony danych, wyspecjalizowanych laboratoriach czy instytucjach naukowo-badawczych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl