statystyka ubezpieczeniowa*.

opis

Specjalność na kierunku informatyka i ekonometria.

Celem kształcenia na specjalności statystyka ubezpieczeniowa jest przekazywanie nowoczesnej i użytecznej wiedzy o zastosowaniu metod ilościowych, wspomaganych odpowiednim oprogramowaniem komputerowym, dzięki czemu rozwiązuje się problemy decyzyjne z zakresu finansów i ubezpieczeń w warunkach ryzyka. Studenci wybierając specjalność poznają podstawy wiedzy aktuarialnej, służącej do oceny ryzyka, klasyfikacji zdarzeń, a także identyfikacji mechanizmów odpowiedzialnych za generowanie zdarzeń ryzykownych. Dzięki znajomości prawidłowości rządzących zdarzeniami losowymi oraz właściwą oceną ich następstw absolwenci tej specjalności będą potrafili projektować i zmieniać istniejące systemy ubezpieczeniowe tak, aby były efektywne. Natomiast w bankowości wykorzystanie metod ilościowych jest fundamentem poznania zachowań i reakcji wszystkich uczestników rynku.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności statystyka ubezpieczeniowa:

  • badania ilościowe,
  • komputerowe symulacje ekonomiczne,
  • specjalistyczne narzędzia informatyczne (SPSS, Statistica, Matlab, GRETL, VBA, SQL),
  • składki i rezerwy techniczno-ubezpieczeniowe,
  • projektowanie i ocena programów emerytalnych,
  • szacowanie programów reasekuracyjnych,
  • obliczanie ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych.
profil absolwenta

Absolwent specjalności statystyka ubezpieczeniowa będzie mógł podjąć zatrudnienie jako analityk lub specjalista w działach marketingu, sprzedaży produktów finansowych i ubezpieczeniowych, oceny ryzyka w bankach i zakładach ubezpieczeń, w instytutach badań opinii, badań rynkowych i marketingowych, działach sprzedaży, zbytu i zaopatrzenia przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych oraz jako specjalista do spraw aktuarialnych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl