technologia chemiczna nieorganiczna*.

opis

Specjalność na kierunku technologia chemiczna.

Na tej specjalności student otrzyma wiedzę z zakresu podstawowych procesów przemysłu chemicznego nieorganicznego pod kątem ekonomiki danego procesu oraz ochrony środowiska naturalnego. Pozna procesy membranowe i ich wykorzystanie w technologii chemicznej i ochronie środowiska. Ponadto na studiach będą również zaprezentowane procesy katalityczne i technologie wytwarzania katalizatorów, nowe technologie produkcji materiałów specjalnego przeznaczenia oraz zagadnienia z ekonomii, informatyki, problemów socjologicznych i relacji międzyludzkich w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności technologia chemiczna nieorganiczna:

  • współczesne elementy syntezy organicznej,
  • nowoczesne techniki separacji,
  • równowaga chemiczna w procesach przemysłowych,
  • równowagi fazowe w procesach chemicznych,
  • bezpieczeństwo i ryzyko procesów przemysłowych,
  • ceramika techniczna,
  • powłoki ochronne - metody otrzymywania,
  • fizykochemia roztworów,
  • elementy funkcjonowania i więzi w systemach technologicznych,
  • tworzenie systemów technologicznych i podstawy eksploatacji.
profil absolwenta

Absolwent specjalności technologia chemiczna nieorganiczna dzięki wiedzy zdobytej na studiach jest przygotowany do pracy w przemyśle chemicznym wykorzystującym wielką i małą syntezę nieorganiczną i elektrochemiczną. Ponadto jego umiejętności będą przydatne w branży materiałów budowlanych i ceramiki specjalnej, przemyśle energetycznym i koksownictwie oraz przemyśle hutniczym i metali kolorowych. Osoby, które wybiorą tą specjalność będą się mogły ubiegać o pracę w biurach projektów przemysłu chemicznego, instytutach badawczo-naukowych i uczelniach wyższych oraz w małych zakładach produkcyjnych związanych z produkcją chemiczną.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl