tereny zieleni i dekoracje roślinne*.

opis

Specjalność na kierunku ogrodnictwo.

Studenci na specjalności tereny zieleni i dekoracje roślinne mają do wyboru dwa bloki przedmiotowe: kształtowanie terenów zieleni lub kompozycje roślinne i dekoracje wnętrz. Na pierwszym z nich uzyskają wiedzę na temat historii architektury i ogrodów, zasad projektowania terenów zieleni, planowania przestrzennego, projektowania i budowy terenów zieleni, drzew i krzewów dla terenów zieleni, rewaloryzacji zabytkowych założeń ogrodowych, traw ozdobnych. Natomiast studenci na drugim bloku przedmiotowym nauczą się między innymi o podstawie rysunku, architekturze wnętrz, roślinach do dekoracji wnętrz, bukieciarstwie i sztuce komponowania roślin doniczkowych, surowcach dekoracyjnych ze stanowisk naturalnych i upraw polowych, upraw roślin na suche bukiety oraz materiałoznawstwem dekoracyjnym.

 

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności tereny zieleni i dekoracje roślinne:

  • agrotechnika i odmianoznawstwo sadownicze,
  • biotechnologie roślin,
  • rośliny ozdobne,
  • planowanie przestrzenne,
  • budowa terenów zieleni,
  • pielęgnowanie terenów zieleni,
  • rośliny rabatowe i kwietnikowe,
  • komputerowe metody wspomagania projektowania,
  • drzewa i krzewy dla terenów zieleni.
profil absolwenta

Absolwent specjalności jest przygotowany do podjęcia pracy w firmach zajmujących się aranżacją wnętrz, kwiaciarniach, na giełdach kwiatowych oraz w firmach, które zajmują się projektowaniem terenów zieleni, parków i ogrodów.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl