doradztwo rolnicze*.

opis

Specjalność na kierunku rolnictwo.

Student specjalności doradztwo rolnicze zdobywa szeroką wiedzę technologiczną z zakresu produkcji rolnej i ekonomiki oraz organizacji przedsiębiorstw agrobiznesu. Student uczy się technik  pracy doradczej i poszerza umiejetności w zakresie komunikacji interpersonalnej tak, aby nawiązywać bezpośredni kontakt z rolnikami, udzielać pomocy w określaniu indywidualnego kierunku rozwoju gospodarstwa oraz pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania. 

organizacja

Wybrane przedmioty realizowane na specjalności doradztwo rolnicze:

  • przedsiębiorczość i innowacje w agrobiznesie,
  • polityka rolna,
  • programowanie rozwoju obszarów wiejskich,
  • zarządzanie kapitałem ludzkim,
  • doradztwo i komunikacja społeczna,
  • marketing w agrobiznesie,
  • doradztwo w ochronie środowiska,
  • doradztwo zawodowe.
profil absolwenta

Absolwent specjalności doradztwo rolnicze posiada wiedzę dotyczącą funkcjonowania rolnictwa i obszarów wiejskich w warunkach gospodarki rynkowej. Potrafi rozwiązywać konkretne problemy związane z produkcją rolniczą oraz analizować związki przyczynowo-skutkowe, prowadzące do poprawy efektywności produkcji.

Absolwent poprzez znajomości metod pracy doradczej, potrafi przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały dla odbiorcy. Wie skąd pozyskiwać środki finansowe na rozwój wsi i rolnictwa. Absolwent posiada przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej np. o charakterze konsultingowym, pracy w instytucjach funkcjonujących w otoczeniu rolnictwa, w administracji państwowej i samorządowej.
 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Rzeszut  2012-01-22 21:46:31
chciałbym wiedzieć, co mam zdawać na maturze
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl