chemia środowiska*.

opis

Specjalność na kierunku ochrona środowiska.

Studia na specjalności chemia środowiska kształcą specjalistów w dziedzinie chemii i chemii środowiska, którzy będą zdolni do planowania i prowadzenia działalności zapobiegającej zanieczyszczaniu środowiska. Tok studiów przygotowuje do propagowania szacunku dla przyrody oraz zaopatrza studenta w niezbędną wiedzę z zakresu zagrożeń dla atmosfery, pedosfery i hydrosfery.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności chemia środowiska:

  • fizyka procesów przetwarzania energii,
  • zaawansowane metody analizy instrumentalnej,
  • polityka ochrony środowiska,
  • chemiczne technologie w ochronie środowiska,
  • ekotoksykologia,
  • filozofia przyrody.
profil absolwenta

Absolwent specjalności chemia środowiska może podjąć pracę w przemyśle chemicznym i biotechnologicznym. Będzie posiadał umiejętność prowadzenia monitoringu środowiska, analizy składu zanieczyszczeń przemysłowych oraz działania w celu rekultywacji wód i gleb. Może on także prowadzić badania w instytutach naukowych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl