inżynieria ekologiczna*.

opis

Specjalność na kierunku ochrona środowiska.

Na specjalności inżynieria ekologiczna studenci zostaną przygotowani do prowadzenia prac wykonawczych związanych z inżynierią ekologiczną. Dzięki umiejętnościom zdobytym w ramach przedmiotów kierunkowych potrafią planować rozwiązania inżynierskie uwzględniając wymogi ochrony i poprawy jakości środowiska w dziedzinach takich jak: budowa składowisk odpadów komunalnych oraz gospodarka odpadami, rekultywacja terenów zdegradowanych, wodociągi i kanalizacje, oczyszczanie ścieków, prace z zakresu melioracji, odwodnień i nawodnień terenów wiejskich, naturalnej regulacji rzek, gospodarka wodna i ochrona wód, wykorzystania roślin w rozwiązaniach inżynierskich, czy ochrona powietrza.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania na specjalności inżynieria ekologiczna:

  • projektowanie hydrofitowych oczyszczalni ścieków,
  • zintegrowane zarządzanie zlewnią,
  • projektowanie konstrukcji stalowych,
  • wykonywanie wykopów budowlanych,
  • kosztorysowanie inwestycji,
  • zagrożenia cywilizacyjne i ekorozwój,
  • ochrona wód podziemnych.
profil absolwenta

Absolwent po ukończeniu tej specjalności będzie mógł ubiegać się o:

  • uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej,
  • uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w ograniczonym zakresie.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►

ciekawostki

Czasopismo Inżynieria Ekologiczna:Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~bijolog  2016-05-11 08:14:25
Kończąc kierunki typu ochrona środowiska z wiedzy jest się nikim: ani biolog-ekolog, ani leśnik, rolnik, prawnik, ani inżynier instalacji wodnych czy ściekowych, po prostu nic. Jak piszą: ochrona środowiska jest dziedziną wiedzy (nie nauką!) interdyscyplinarną, o tak szerokim spektrum, że kształcenie musiałoby trwać tyle, ile suma lat na poszczególnych kierunkach studiów. Te reklamy uczelni to zwykłe oszustwo - po czymś takim pracę znajdziesz wszędzie: w sklepie, magazynie, urzędzie itp. Ale na pewno nie będziesz specjalistą ochrony środowiska. Chyba, że masz znajomości. Następnym krokiem na drodze dalszego rozwoju nałuki polskawej będzie mgr inż. medycyny. I "Dokąd jedzie ten tramwaj"?
 
 
~kaskaa  2013-02-09 19:11:03
...a i pod względem znalezienia pracy podobno bardziej opłacalna jest Inżynieria Środowiska niż Ochrona, ale i tak wszystko zależy od szczęścia i znajomości, dlatego polecam wszystkim szukać praktyk w trakcie wakacji, żeby po skończeniu studiów mieć już jakiś wpis do CV bo bez tego bardzo ciężko (i nie mówię tu o tych obowiązkowych praktykach). Warto też zainwestować w dodatkowe lekcje z języków obcych - bo biegła znajomość jednego języka to mało:(
 
 
~kaska  2013-02-09 19:04:58
Ja skończyłam tą specjalność ale na kierunku Inżynieria Środowiska i nie opłaca się iść na tą specjalność - dużo mniejsze możliwości znalezienia pracy. Jeśli ktoś studiuje Inż. Środ. to lepiej wybierać inną specjalność natomiast jeśli chodzi o Ochrone Środowiska to myślę, że będzie odpowiednia.
 
 
~paula  2012-06-19 10:51:15
Ja też się wybieram, ale nie mam więcej informacji na ten temat niż tu :DD
 
 
~paulina  2012-05-25 09:32:10
witam, czy może ktos z was się wybiera na ten kierunek??? bo ja tak ale mam wątpliwości ...czy mogłby mi ktoś coś powiedzieć na temat tego kierunku więcej??? z góry dziękuję na odpowiedź:)
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl