gospodarka odpadami*.

opis

Specjalność na kierunku gospodarka przestrzenna.

Specjalność gospodarka odpadami pozwala na zdobycie umiejętności m.in. opracowywania analiz do celów gospodarczych i społecznych, kompetentnego formułowania opinii na temat problemów związanych z gospodarką przestrzenną oraz gospodarką odpadami i ochrony środowiska, sporządzania dokumentów oceniających zasoby i stan środowiska przyrodniczego czy też przygotowywania dokumentów planistycznych.

 

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności gospodarka odpadami:

  • biotechnologia w gospodarce odpadami,
  • chemia odpadów,
  • gospodarka odpadami komunalnymi,
  • gospodarka odpadami przemysłowymi,
  • materiałoznawstwo,
  • podstawy prawne gospodarki odpadami,
  • rekultywacja terenów zdegradowanych,
  • systemy oczyszczania terenów.
profil absolwenta

Absolwent specjalności gospodarka odpadami może podjąć pracę w zespołach opracowujących dokumenty planistyczne związane z gospodarką odpadami, jednostkach administracji samorządowej i rządowej, agencjach rozwoju, firmach konsultingowych, w szkolnictwie związanym z gospodarką odpadami i ochroną środowiska.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~sexuś  2013-12-28 12:57:49
gospodarka odpadowa to jedna z lepszych gałęzi nie gospodarki przestrzennej, a ochrony środowiska i właśnie na tym kierunku powinna być specjalnością.
 
 
~edre  2012-05-27 22:51:49
niestety troche trudno potem prace znalezc ;/
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl