ekotechnologia*.

opis

Specjaloność na kierunku technologie ochrony środowiska.

Studia na tej specjalność przygotowują do samodzielnej pracy w zakresie ochrony środowiska. W toku studiów student nabędzie wiedzę zarówno w dziedzinie pomiarów zanieczyszczeń, jak i projektowania i wykorzystywania urządzeń i technologii przyjaznych środowisku. Pragmatycznych umiejętności dostarczą przewidziane w toku studiów praktyki zawodowe, które pozwolą na dopełnienie zdobytej przez studenta wiedzy teoretycznej.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności ekotechnologia:

  • neutralizacja i odzyskiwanie odpadów przemysłowych nieorganicznych i energetycznych,
  • powtórne przetwarzanie tworzyw sztucznych,
  • elektrochemia ekologiczna,
  • metody odzysku metali,
  • metody kontroli procesów technologicznych,
  • radiochemia i ochrona radiologiczna,
  • oczyszczanie ścieków,
  • likwidacja skutków katastrof ekologicznych,
  • zielona chemia.
profil absolwenta

Absolwent specjalności ekotechnologia będzie przygotowany do podjęcia pracy przy projektowania i nadzorowania technologii przyjaznych dla otoczenia oraz technologii bezodpadowych. Będzie mógł znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się szeroko pojętą ochroną środowiska, a po odbyciu kursu pedagogicznego, również w szkolnictwie.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~PaniInzynier  2014-02-17 19:46:39
hej, właśnie zostałam inżynierem po kierunku Technologie Ochrony Środowiska (na politechnice poznańskiej) i kontynuuję naukę na tym kierunku na studiach magisterskich właśnie na specjalności ekotechnologie;) polecam ten kierunek, bo jest ciekawy i przyszłościowy. musze jednak zaznaczyć że na studiach inżynierskich mało ma to wspólnego z ochroną środowiska (jest tylko kilka wykładów nawiązujących), jednak całe 3,5 roku to czysta chemia, ponieważ jest to wydział technologii chemicznej. dopiero na specjalności ekotechnologie są przedmioty wyżej wymienione, które naprawdę nawiązują do technologi ochrony środowiska;)
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl