zintegrowany transport wodny i lądowy*.

opis

Specjalność na kierunku transport.

W czasie studiów na specjalności zintegrowany transport wodny i lądowy przekazywana jest pełna wiedza inżynierska i specjalistyczna dotycząca m.in. organizacji i zarządzania w transporcie wodnym i lądowym, ekonomiki systemów transportowych, logistyki, infrastruktury transportu wodnego i lądowego, inżynierii ruchu lądowego i wodnego, szeroko pojętej inżynierii ochrony środowiska, właściwości wszystkich rodzajów transportu oraz uwarunkowań zintegrowanego ich użytkowania z wykorzystaniem znajomości ładunków i technik przeładunkowych.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności zintegrowany transport wodny i lądowy:

  • logistyka,
  • inżynieria ruchu,
  • systemy transportowe,
  • ekonomika transportu,
  • infrastruktura transportu,
  • grafika inżynierska,
  • metrologia,
  • automatyka,
  • organizacja i zarządzanie.
profil absolwenta

Absolwent tej specjalności jest przygotowany do prac związanych z obsługą krajowych i międzynarodowych procesów transportowych uwzględniających różnorodne środki i systemy transportowe w szczególności w transporcie morskim i śródlądowym.

Wiedza zdobyta podczas studiów umożliwi absolwentowi planowanie i tworzenie elastycznych, sprawnych i bezpiecznych procesów w transporcie wodnym i lądowym, uwzględniających niezbędny aspekt nowoczesności i konkurencyjności.

Absolwent może podjąć pracę w przedsiębiorstwach transportowych, centrach logistycznych, przedsiębiorstwach żeglugowych, spedycyjnych, towarzystwach ubezpieczeniowych, służbach zaopatrzenia i kooperacji oraz portach.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl