neurokognitywistyka*.

opis

Specjalność na kierunku psychologia.

Neurokognitywistyka jest nauką o procesach umysłowych opartą na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie nauk o mózgu. Największy rozwój nauki datuje się na połowę lat dziewięćdziesiątych, kiedy naukowcy zgodnie uznali, że poznanie struktury i funkcji mózgu jest uzależnione głównie od zrozumienia mechanizmów sterujących jego pracą.

Jest kierunkiem interdyscyplinarnym, gdyż łączy w sobie psychologię jako naukę „miękką” oraz nauki „twarde”, które mają bezpośrednie oparcie w empirycznych danych (biologia, informatyka).
Studenci tej nowatorskiej specjalności poznają psychologię nie tylko w aspekcie osobowości i zachowań społecznych człowieka, ale również jako naukę wymierzalną, odpowiadającą matematycznym modelom.
Neurokognitywistyka jest najszybciej rozwijającą się gałęzią psychologii na świecie, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wciąż wzrasta.

organizacja

Przedmioty nauczania realizowane na naurokognitywistyce:

  • wprowadzenie do kognitywistyki
  • wprowadzenie do programowania
  • jak działa mózg – od komórki do systemu
  • jak działa mózg – integracja systemów i neuroobrazowanie
  • metody badania czuwającego mózgu
  • sieci neuronowe i sztuczna inteligencja
  • elektrofizjologiczne metody badania aktywności mózgu
  • analiza sygnałów elektrofizjologicznych w praktyce
  • modele zwierzęce funkcji i zaburzeń psychicznych
profil absolwenta

Absolwent specjalności neurokognitywistyka może podjąć pracę w laboratoriach naukowych przy wykorzystywaniu metod obrazowania pracy mózgu, a także w firmach, których specjalnością są badania komunikacji marketingowej i jej użyteczności, np. w agencjach PR, reklamowych i marketingowych oraz w bankowości. Nie bez znaczenia jest tutaj przygotowanie absolwenta do wykorzystywania metod diagnozy, treningu i terapii osób z deficytami neurologicznymi oraz w pracy z osobami, które pragną poprawić swoje funkcje poznawcze. Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~szczecinianin  2015-03-08 23:00:35
W Szczecinie neurokognitywistykę można studiować w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Proszę zadzwonić do Studium Podyplomowego
 
 
~lidkka  2014-10-12 14:33:47
Gdzie można studiować ten kierunek w Szczecinie , studia podtplomowe. Proszę o pomoc.
 
 
~anthony  2014-05-04 19:49:52
Można to studiować gdzie indziej niż w warszawie?
 
 
~l  2014-01-18 21:48:54
Czy gdzieś poza SWPS można wybrać tą specjalność?
 
 
~Grub  2013-10-01 12:59:20
Zapewne po skończeniu czegoś takiego absolwent jest dosłownie rozrywany przez potencjalnych pracodawców ;)
 
 
~WIM  2012-05-07 12:46:49
@Tina Neurokognitywistykę można studiować między innymi w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest to jedna ze specjalności na kierunku psychologia.
 
 
~Tina  2012-05-07 12:11:52
A gdzie to można studiować? Jest na prawdę coś takiego w Polsce?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl