technika cieplna*.

opis

Specjalność na kierunku metalurgia.

Student w czasie nauki na tej specjalności pozna stosowane systemy grzewcze i klimatyzacyjne oraz urządzenia mające zastosowanie w systemach grzewczych. Osoby, które zdecydują się na te studia poznają zasady energooszczędnych i niskoemisyjnych przebiegów nagrzewania oraz nauczą się wykorzystywać potencjał odnawialnych źródeł energii.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności technika cieplna:

  • wymiana ciepła,
  • dynamika gazów,
  • spalanie,
  • maszyny przepływowe - sprężające,
  • gospodarka energetyczna,
  • sterowanie i automatyka procesów cieplnych.
profil absolwenta

Absolwent dzięki studiom na tej specjalności będzie mógł znaleźć zatrudnienie w branży energetyki zawodowej i przemysłowej w dziale głównego energetyka, a także przedsiębiorstwach produkujących urządzenia i maszyny dla przemysłu energetycznego. Ponadto jego umiejętności zostaną docenione w działach konstrukcji i technologii, jednostkach badawczo-rozwojowych, dozorze technicznym, agendach energopomiaru, inspektoratach gospodarki paliwowo-energetycznych i wielu innych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl