etyka

opis

Etyka jest działem filozofii, który poza badaniem moralności, zajmuje się także wyprowadzaniem zasad moralnych w oparciu o wcześniej wytworzone systemy myślowe.

Celem studiów na kierunku Etyka jest zapoznanie się z fundamentami społeczeństwa demokratycznego, a także dostarczenie narzędzi oraz wiedzy, które w pełni pozwoli na realizację ideałów pluralizmu.
Studia będą łączyć zdobywanie umiejętności budowania zasad i reguł życia społecznego na drodze dyskursu i racjonalnej argumentacji oraz zapoznawanie się z rozległymi typami refleksji etycznej. Stwarza to możliwość zapoznania się zarówno ze sferami etosu społecznego, jak i sposobami osobistego rozwoju moralnego.

Istotnym elementem kierunku jest jego wymiar praktyczny, który pozwoli na rozwój umiejętności prowadzenia dyskursu w murach akademickich, ale także w instytucjach życia publicznego.

organizacja

Przedmioty nauczania realizowane na etyce (grupa przedmiotów ogólnych):

  • wstęp do etyki
  • wybrane zagadnienia historii etyki
  • systemy etyczne w perspektywie religii
  • etyka polityczna
  • etyka biznesu
  • bioetyka
  • etyka mediów
  • filozofia prawa
  • edukacja demokratyczna
  • edukacyjne teorie rozwoju moralnego

Przykładowy plan studiów znajdziesz tutaj.

profil absolwenta

Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w komisjach i komitetach etycznych, jako specjaliści do spraw kodeksów etycznych różnych profesji, nauczyciele etyki, wiedzy o społeczeństwie lub filozofii w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także w instytucjach publicznych oraz organizacjach pozarządowych w charakterze strategów i koordynatorów ich działań.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~SfsYi6ChAYEJ  2013-11-09 11:41:56
A minute saved is a minute eanerd, and this saved hours!
 
 
~Artur  2012-05-12 15:59:27
To prawda, nie zagwarantują. Ale z tego powodu właśnie powstaje trzecia filozoficzna możliwość, dobrze już zakorzeniona na Zachodzie. Wpiszcie sobie proszę w Googlach "uś coaching".
 
 
~pola  2012-04-11 11:44:37
Na niektórych uczelniach etyka funkcjonuje już jako samodzielny kierunek, przykładem jest KUL ;) Mimo to, studiowanie wyłącznie etyki raczej nie ma sensu, bo współczesne realia nie zagwarantują absolwentowi jakiejkolwiek pracy. Nad etyką natomiast warto się zastanowić w ramach drugiego kierunku. Kto wie, może za kilka lat w szkołach pojawią się w końcu zajęcia z etyki i wówczas osoby z takim wykształceniem będą potrzebne.
 
 
~Artur  2012-04-06 23:40:17
To nie kierunek, to jedna ze specjalizacji, jaką się wybiera na filozofii. :)
 
 
~małami  2012-02-08 18:37:10
Ktoś mi może powiedzieć czy opłaca się według niego iść na taki kierunek? Oraz absolwenta czy poleca ten kierunek? Dzięki z góry :)
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl