mechatronika stosowana*.

opis

Specjalność na kierunku mechatronika.

Na specjalności mechatronika stosowana studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu: elementów mechaniki i budowy maszyn, elektroniki, informatyki i sterowania. W trakcie studiów są przygotowywani do aktywnego uczestnictwa w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy projektowania, konstrukcji, wytwarzania, sprzedaży, eksploatacji, serwisowania oraz diagnostyki maszyn i urządzeń, traktowanych jako układy mechatroniczne.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności mechatronika stosowana:

  • matematyka,
  • materiałoznawstwo,
  • hydraulika i pneumatyka,
  • mechanika,
  • wytrzymałość materiałów,
  • elektronika,
  • metrologia.
profil absolwenta

Absolwent specjalności może znaleźć pracę w przemyśle wytwarzającym, wdrażającym i użytkującym systemy mechatroniczne, np. elektromaszynowym, motoryzacyjnym, sprzętu gospodarstwa domowego, sprzętu medycznego, lotniczym, obrabiarkowym. Absolwent może także podjąć zatrudnienie w instytucjach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl