biocybernetyka i inżynieria biomedyczna*.

opis

Specjalność na kierunku mechatronika.

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna jest specjalnością, która łączy dziedziny biologii, medycyny i techniki. Stosuje techniki w warunkach kontaktu z żywym organizmem do jego badania i leczenia lub wspomagania funkcji narządowych. Inżynieria biomedyczna obejmuje także modelowanie procesów zachodzących w organizmach żywych.

Celem kształcenia na tej specjalnosci jest przygotowanie specjalistów w zakresie szeroko pojętej techniki medycznej obejmującej metody i układy pomiarowe wielkości fizjologicznych, budowę urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych, a także nadzór nad ich eksploatacją w warunkach szpitalnych.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności biocybernetyka i inżynieria biomedyczna:

  • elektroniczna aparatura medyczna,
  • elektronika,
  • elementy i podzespoły mechatroniczne,
  • przetwarzanie sygnałów,
  • technologia urządzeń mechatroniki,
  • technologia mikrosystemów.
profil absolwenta

Absolwenci specjalności są przygotowani do szkolenia personelu medycznego w zakresie techniki medycznej i umiejętności obsługi urządzeń diagnostycznych, terapeutycznych i wspomagających czynności narządów, oraz urządzeń rehabilitacyjnych i aparatury analitycznej. Mogą projektować urządzenia medyczne.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Patryk  2015-12-07 13:56:57
Opłacalny kierunek, ale za 30-50 lat...
 
 
~Biomed  2012-01-30 13:08:57
Najmniej opłacalna specka! Poszedłem i żałuję, tak samo jak osoby po czystej "Inzynierii Biomedycznej"
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl