maszyny robocze*.

opis

Specjalność na kierunku mechanika i budowa maszyn.

Maszyny robocze to maszyny pobierające energię mechaniczną z silnika, które  wykonują określoną pracę. Specjalność maszyny robocze koncentruje się właśnie na tego typu urządzeniach. Wiedza zdobywana na studiach wykorzystywana jest do analizy i optymalizacji zjawisk fizycznych występujących w maszynach roboczych i pojazdach.

organizacja

Wybrane przedmioty realizowane na specjalności maszyny robocze:

  • informatyka,
  • elektrotechnika,
  • sterowanie i automatyzacja,
  • diagnostyka maszyn,
  • technologia napraw,
  • silniki spalinowe,
  • trwałość i niezawodność pojazdów,
  • podstawy badań inżynierskich.
profil absolwenta

Absolwent specjalności maszyny robocze posiada wszechstronne wykształcenie z zakresu teorii, budowy, konstrukcji, eksploatacji, diagnostyki i naprawy silników, pojazdów, ciągników oraz maszyn i urządzeń użytkowych. Posiada także praktyczne przygotowanie do pracy z systemami komputerowymi i ich oprogramowaniem.

Studia na tej specjalności zapewniają zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnej do realizacji zadań inżynierskich w zakresie projektowania, badań, budowy, eksploatacji, serwisu i doradztwa. Absolwent tej specjalności posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy na stanowiskach: konstruktora, menedżera produktu, specjalisty ds. eksploatacji, doradcy techniczno-handlowego, doradcy ds. technicznych w przedsiębiorstwach i firmach produkujących maszyny, specjalisty ds. innowacji i badań eksperymentalnych oraz jest przygotowany do pracy w szkolnictwie podstawowym, ponadpodstawowym i wyższym.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl