programowanie obrabiarek i urządzeń technologicznych*.

opis

Specjalność na kierunku mechanika i budowa maszyn.

Specjalność programowanie obrabiarek i urządzeń technologicznych skupia się na komputerowym wspomaganiu procesów wytwarzania, które są realizowane za pomocą maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie. Stanowią one podstawę wyposażenia nowoczesnych zakładów przemysłowych i są wykorzystywane w procesach obróbki, montażu i kontroli. Nauczanie podstaw programowania odbywa się z wykorzystaniem zintegrowanych programów komputerowych CAD/CAM i CAD/CAM/CAE. W procesie nauczania wykorzystywane są specjalne programy do symulacji i weryfikacji procesów produkcyjnych w środowisku wirtualnym.

 

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności programowanie obrabiarek i urządzeń technologicznych:

  • komputerowe wspomaganie projektowania,
  • komputerowe wspomaganie wytwarzania,
  • obrabiarki sterowane numerycznie i roboty,
  • systemy kontroli jakości,
  • zarządzenie produkcją.
profil absolwenta

Absolwenci specjalności programowanie obrabiarek i urządzeń technologicznych są przygotowani do pracy w zakładach wytwórczych nowoczesnych gałęzi przemysłu w działach projektowo-konstrukcyjnych, organizacji i zarządzaniu produkcją oraz w ośrodkach badawczo-rozwojowych i laboratoriach przemysłowych. Mogą także prowadzić własne przedsiębiorstwa produkcyjne, pracownie projektowe oraz biura doradztwa technicznego. Na absolwentów tej specjalności jest obecnie bardzo duże zapotrzebowanie w nowoczesnych zakładach produkcyjnych o wysokim poziomie techniki.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~433z0IDd  2017-06-14 09:12:50
Haha. I woke up down today. You've cheeerd me up!
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl