urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne*.

opis

Specjalność na kierunku mechanika i budowa maszyn.

W społeczeństwie coraz wyraźniej można zauważyć zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, gdyż wzrasta poziom życia, a także zainteresowanie nowoczesnymi technikami. Studenci tej specjalności znajdą w programie elementy wiedzy z dziedziny chłodnictwa, wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa oraz energetyki. Zdobędą także niezbędną wiedzę w zakresie wykorzystywania alternatywnych źródeł energii.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne:

  • aparatura i instalacje klimatyzacyjne,
  • projektowanie i eksploatacja systemów chłodniczych,
  • systemy klimatyzacyjne,
  • pompy ciepła,
  • regulacja urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych,
  • niekonwencjonalne źródła energii. 
profil absolwenta

Absolwent specjalności jest przygotowany do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach, które zajmują się projektowaniem, budową i eksploatacją urzadzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, a także konstruowaniem wymienników ciepła i maszyn przepływowych. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl