bioinżynieria*.

opis

Specjalność na kierunku inżynieria środowiska.

Zakres wiedzy na specjalności bioinżynieria poszerzony jest o zajęcia o charakterze biologicznym i chemicznym, które łącznie z przedmiotami specjalistycznymi dają podstawę do realizacji, eksploatacji i oceny funkcjonowania obiektów służących unieszkodliwianiu zanieczyszczeń. Studenci uczą sie ponadto oceny prawidłowości doboru parametrów technicznych urządzeń gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Specjalność pozwala na zdobycie wiedzy do rozwiązywania problemów związanych z zastosowaniem bioprocesów w inżynierii środowiska, w tym do racjonalnego sterowania w warunkach naturalnych i w obiektach technicznych zintegrowanymi procesami biotechnicznymi na potrzeby unieszkodliwiania zanieczyszczeń.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności bioinżynieria:

  • chemia,
  • ochrona środowiska,
  • przedsiębiorczość innowacyjna,
  • technologia i wykonawstwo,
  • analiza systemowa.
profil absolwenta

Studia przygotowują do planowania, projektowania i eksploatacji systemów ochrony środowiska przyrodniczego. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w wydziałach ochrony środowiska i gospodarki wodnej administracji państwowej i samorządowej, w bankach, służbach zakładów przemysłowych, a także biurach projektowych i konsultingowych, służbach hydro- i meteorologicznych, placówkach naukowo-badawczych oraz szkolnictwie.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~...  2014-01-20 17:14:16
Na SGGW jest także powstały w ubiegłym roku kierunek BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT.
 
 
~...  2014-01-20 17:14:15
Na SGGW jest także powstały w ubiegłym roku kierunek BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT.
 
 
~moon  2013-06-09 20:04:15
czy ktoś coś może powiedzieć o tych studiach?
 
 
~jak  2012-09-02 09:11:17
Jakie rozszerzenia potrzebuję. aby się dostać na bioinżynierię?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl