inżynieria procesów technologicznych*.

opis

Specjalność na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa.

Na specjalności inżynieria procesów technologicznych studenci zdobędą umiejętność rozwiązywania problemów technicznych z dziedziny inżynierii chemicznej i procesowej. Dzięki temu będą potrafili modelować i projektować reaktory chemiczne oraz dobierać optymalne rozwiązania dla reaktorów.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności inżynieria procesów technologicznych:

  • projektowanie instalacji procesowych przemysłu chemicznego,
  • symulatory w inżynierii chemicznej,
  • układy rozproszone,
  • odnawialne źródła energii,
  • procesy przenoszenia w układach rozproszonych,
  • procesy oczyszczania cieczy,
  • kinetyka procesowa,
  • metody badań znacznikowych,
  • rozwój zrównoważony.
profil absolwenta

Absolwent specjalności jest przygotowany do podjęcia pracy w zakładach przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego i kosmetycznego, a także w petrochemiach, zakładach produkcji farb i lakierów oraz w zakładach energetycznych, biotechnologicznych i związanych z budową aparatury przemysłowej. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~jestemWiola  2013-01-05 15:47:37
kierunek dla osób lubiących przede wszystkim matematykę oraz chemię. Pierwszy semestr także fizyka...której elementy są obecne przez całe studia np na chemii fizycznej.
 
 
~glaca  2012-08-07 00:15:38
praca np w OSM
 
 
~jo0b  2012-01-09 20:28:41
czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej na temat tych studiów?? czy jest praca po tym kierunku? czy jest to interesujące dla osoby która lubi chemię, matematykę czy fizykę? z góry dziękuję ;)
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl