mineralogia stosowana z gemmologią*.

opis

Specjalność na kierunku górnictwo i geologia.

Studenci wybierając specjalność mineralogia stosowana z gemmologią będą zdobywać wiedzę w zakresie przedmiotów podstawowych takich jak: mineralogia, geochemia, petrologia, jak również poznają informacje na temat fizykochemii ciała stałego, krystalografii, gemmologii i inżynierii mineralnej. Dzięki zdobytym umiejętnościom będą potrafili w sposób praktyczny wykorzystywać minerały oraz  sposoby modyfikacji ich własności. Zapoznają się z zasadami racjonalnej gospodarki zasobami środowiska i jego ochroną oraz wykorzystaniem surowców towarzyszących i odpadów. Podczas studiów słuchacze na tej specjalności zostaną przygotowani do posługiwania się nowoczesnymi instrumentami, metodami analiz fazowych i chemicznych oraz komputerowym przetwarzaniem i interpretacją danych.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności mineralogia stosowana z gemmologią:

  • metody analizy fazowej, chemicznej i strukturalnej minerałów,
  • petrologia skał krystalicznych,
  • petrologia kruszców,
  • gemmologia,
  • jubilerstwo,
  • mineralogia eksperymentalna i inżynieria mineralna,
  • geochemia.
profil absolwenta

Absolwent specjalności mineralogia stosowana z gemmologią może podjąć pracę w wielu dziedzinach nauki i gospodarki związanych z naukami o Ziemi, nowymi technologiami tworzyw mineralnych, wykorzystaniem surowców mineralnych generacji, gemmologią, biomineralogią oraz innymi dyscyplinami wykorzystującymi metody badawcze właściwe mineralogii i geochemii.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl